SuperCycling.cz

Nejtěžší časovka v životě, řekla Sáblíková a těšila se na burger

23. 9. 2015, 08:18

Obrovský pocit štěstí zažívala po nervy drásajícím dramatu v podobě časovky na MS v Richmondu Martina Sáblíková. Díky 12. místu a 9. příčce v redukovaném pořadí zemí si vyjela účast na olympiádě v Riu! „Jsem strašně šťastná, ale byly to nervy. Nejtěžší časovka v životě,“ přiznala Sáblíková v rozhovoru pro svůj web.

martina-jede-richmond-14

Když bylo jasné, že ti Rio neunikne, spadl ti kámen ze srdce?

Spíš balvan (úsměv). Byla to obrovská úleva. Měla jsem v jednu chvíli opravdu hrozný strach, že to nedopadne. Když mě v cíli předjela o pár setin Ruska Antošinová, říkala jsem si, že jestli tímhle o Rio přijdu, tak se snad zblázním. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

Zpravodajství z tažení Martiny Sáblíkové časovkou na MS v Richmondu i hodnocení reprezentačního trenéra Tomáše Konečného si můžete přečíst ZDE.

Když jsi dojela do cíle, byla jsi čtvrtá, ale řada nejlepších soupeřek ještě byla na trati.

Moc přehled jsem neměla. Chvilku jsem si sedla, abych se dala dohromady, a když jsem pak zapnula online přenos, nedávali tam průběžné pořadí. Začali jsme počítat. Jakmile projela cílem poslední, zažila jsem velkou úlevu.

martina s petrem a andym

Před startem jsi podle Tomáše Konečného byla dost nervózní, je to pravda?

Trochu to na mě padlo, ale hrozně mě potěšili lidi, kteří přišli na start s českými vlajkami. To mě ještě víc nakoplo. Mám radost, že jsem to dokázala. Nejen kvůli sobě, trenérovi a všem, co nám pomáhali, ale i kvůli fanouškům, kteří to určitě strašně prožívali. Bylo to velké drama a moc mě těší, že jsem jim udělala radost.

Jaká byla ta časovka?

Strašně těžká kvůli větru, který se hodně točil. Podobné to bylo letos v Lublani, kde jsem jela posledních deset kilometrů proti větru, ale tady to bylo ještě horší. Když jsem jela na tom mostě, měla jsem tam naloženo a přišlo mi, že se snad zastavím. Byla to asi moje nejtěžší časovka v životě.

Před startem jsi měla obavy z technických pasáží...

Některé ty zatáčky jsem určitě neprojela ideálně, rezervy tam byly. Někdy jsem možná víc brzdila, ještě to nedokážu pořádně odhadnout. Určitě je co zlepšovat.

rozjezd MS

Co pro tebe znamená kvalifikace do Ria?

Že jsem si na sebe zase naložila trošku víc :-) Ale jsem strašně ráda, že jsem to dokázala. Je to splnění dalšího snu. Hrozně jsem si přála dostat se i na letní olympiádu. Mám ohromnou radost.

Čím se odměníš za tenhle parádní výsledek?

Dneska si dám určitě pořádného burgera. Slíbila jsem si ho už před týdnem, ať to dopadne jakkoliv :-) Ale teď bude chutnat daleko víc.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.