SuperCycling.cz

Na MS jedou Štybar, Bárta a Vakoč, König ne

9. 9. 2014, 15:30

Zdeněk Štybar, Jan Bárta a Petr Vakoč budou Českou republiku reprezentovat v silničním závodě elitní kategorie na mistrovství světa ve španělské Ponferradě (22.-28. září). Na tiskové konferenci to oznámil reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Zdeněk Štybar bude lídrem českého týmu.

Zdeněk Štybar bude lídrem českého týmu.

Z nominace vypadl sedmý muž letošní Tour Leopold König, který se rozhodl na šampionátu nestartovat. „Mluvil jsem s ním ještě včera večer. Jede Kolem Británie, ale říkal, že se necítí úplně ideálně a po návratu z USA má pořád nějaké menší zdravotní problémy. Věřil, že se dá dohromady, ale prý to není ono. Nechce se jen zúčastnit a jsem rád, že se zachoval férově a včas mi to oznámil. Šanci tak dostane Vakoč, pro něhož to bude premiéra na šampionátu v elitní kategorii,“ prohlásil Konečný.

Letošní dvojnásobný vicemistr republiky Vakoč si podle něj nominaci zaslouží. „Má za sebou dobrou sezónu. Je to mladý kluk, který má vše před sebou. Jeho úkolem bude spolu s Bártou pomoc Štybarovi, jenž je jasným lídrem týmu. Okruh šampionátu je podle jeho gusta,“ řekl trenér reprezentace.

barta k nominaci MS

Jan Bárta pojede silniční závod i časovku.

Se Štybarem byl poslední dobou často v kontaktu. „On i Vakoč včera odletěli na dvě jednorázovky do Kanady a věřím, že Zdeněk bude na šampionát dobře připraven, i když ho zbrzdil pád na Eneco Tour. Teď absolvoval první závod po zranění, který si podle svých slov spíš protrpěl, ale cítí se každým dnem líp a vše ladí k mistrovství světa,“ informoval Konečný.

Pro případ, že by někdo z výše zmíněné trojice z nominace vypadl, je připraven jako náhradník Jan Hirt z Etixxu.

Podle slov prezidenta Českého svazu cyklistiky Mariána Štetiny se nepočítá s účastí Romana Kreuzigera, jehož případ začne ve čtvrtek projednávat komise Českého olympijského výboru a do 22. září má vynést verdikt. Teoreticky může rozhodnout o zrušení jeho suspendace, ale Mezinárodní cyklistická unie se podle všeho okamžitě odvolá k Mezinárodní arbitráži. „Ať to dopadne jakkoliv, Roman bude teprve v poločase a musíme počkat, jak skončí celé utkání,“ řekl fotbalovou terminologií Štetina.

drahotova k niminaci

Anežka Drahotová (vpravo) bude kvůli nemoci chybět.

Jednu změnu doznala i nominace žen, z níž kvůli nemoci vypadla Anežka Drahotová. Martina Sáblíková tak bude jedinou českou ženou na startu. „Dnes jsme se bohužel dozvěděli, že Anežka má angínu a dostala antibiotika. Její start je vyloučen,“ dodal Konečný.

 

Nominace české reprezentace

Muži: Zdeněk Štybar, Petr Vakoč (oba silniční závod), Jan Bárta (časovka, silniční závod)

Ženy: Martina Sáblíková (časovka i silniční závod)

Junioři: Roman Lehký, Nikol Zdráhalová, Nikola Nosková (všichni silniční závod)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.