SuperCycling.cz

Konečný sází na Štybara a hodně věří juniorům

12. 9. 2017, 22:20

Trenér české cyklistické reprezentace Tomáš Konečný věří, že jeho svěřenci jsou schopni na mistrovství světa v norském Bergenu (17. - 24. 9.) bojovat o některou z medailí.

konas-sz-tiskovkyyy

V závodě mužské elity bude určitě patřit ke spolufavoritům Zdeněk Štybar, jenž je lídrem české šestičlenné sestavy. S ním pojedou silniční závod ještě Petr Vakoč, Roman Kreuziger, Jan Bárta, Josef Černý a Jiří Polnický.

„Jednoznačným lídrem je Štybar, tým se mu bude snažit pomoci. Je poskládaný tak, aby měl co největší šanci na úspěch. Koneckonců, trať by měla sedět i Romanovi Kreuzigerovi a Petru Vakočovi, ale vzhledem k tomu, že jede šest závodníků, lídr je jen jeden. Je to jednorázový závod, který se může vyvíjet různě a my se budeme snažit na jeho vývoj reagovat. To, že máme tři závodníky, kterým trať vyhovuje, je určitě naše výhoda,“ řekl Tomáš Konečný.

yjkaaa

Štybarovi bude stoprocentně sedět klasikářský okruh a hodně dobře umí závodit i v nepříznivém počasí, které se v Norsku během celého MS čeká.

„Celou druhou část sezóny jsem směřoval ke startu na mistrovství světa. Máme silný tým, kluci jsou v dobré formě a jedeme v šesti, takže v závodě můžeme určitě něco udělat. Okruh je pro mě výborný, bude mi sedět,“ sdělil Štybar.

Jedou na Mallorku

Čtveřice Štybar, Vakoč, Kreuziger a Polnický se na šampionát bude společně chystat na Mallorce, kde se sejdou už ve druhé půlce tohoto týdne. Bárta jede do Norska kvůli časovce už v sobotu, Černý pojede závody Visegrádské 4.

„Byla to iniciativa kluků. Štybar s Kreuzigerem na tom byli domluveni už delší dobu a přidali se k nim ještě Vakoč s Polnickým. Chtějí do poslední chvíle pořádně trénovat v teple a do Norska přiletí až na poslední chvíli. Všichni by se tam měli sejít v pátek, což bohatě stačí. Trať si projet stihnou a není nutné na tom okruhu trávit několik dní,“ řekl reprezentační trenér.

V Bergenu bude hodně sázet i na juniory, kteří pojedou silniční závod ve složení: Tomáš Bárta, Richard Holec, Petr Klabouch, Matouš Měšťan, Vojtěch Sedláček a Karel Vacek.

brati vtrikukalas

„Po dlouhé době máme opravdu silný tým. Úspěchy v letošní sezóně naznačují, že bychom mohli bojovat o medaili. Pokud se nám vyhnou technické problémy a pády, tým na to má. Kluci jsou sice každý z jiného oddílu, ale dokážou spolu fungovat a jeden pro druhého se obětovat,“ zhodnotil šance juniorů Tomáš Konečný.

Program MS s účastí Čechů

17. 9.: týmové časovky mužů a žen (42,5 km)

18. 9.: časovka juniorek (16,1 km) a mužů U23 (37,2 km)

19. 9.: časovka juniorů (21,1 km - Richard Holec, Vojtěch Sedláček) a žen (21,1 km)

20. 9.: časovka mužů (31 km - Jan Bárta)

22. 9.: silniční závod juniorek (76,4 km) a mužů U23 (191 km - Michal Schlegel, Roman Lehký, Jakub Otruba)

23. 9.: silniční závod juniorů (133,8 km - Karel Vacek, Richard Holec, Vojtěch Sedláček, Petr Klabouch, Tomáš Bárta, Matouš Měšťan) a žen (152,8 km - Nikola Nosková)

24. 9.: silniční závod mužů (267,5 km - Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Roman Kreuziger, Jiří Polnický, Jan Bárta, Josef Černý).

 

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.