SuperCycling.cz

Dennis vyhrál rozdílem třídy, Bárta čtrnáctý

26. 9. 2018, 19:57

Rohan Dennis konečně potvrdil pověst časovkářského fenoména i na mistrovství světa. V Innsbrucku se dnes stal poprvé šampiónem. Všechny soupeř deklasoval tenhle 28letý Australan z BMC rozdílem třídy.

rohancopohaninnsbruck

Druhý Nizozemec Tom Dumoulin zaostal na trati dlouhé 52,5 km s jedním kopcem o 1:21 min., těsně třetí Belgičan Victor Campenaerts byl horší jen o půl vteřiny. Z dvojice Čechů vyšla časovka lépe Janu Bártovi, jenž skončil na velmi dobrém 14. místě (+4:08), Josef Černý byl 24. (+4:47).

„Včera jsem si byl celou trať projet a věděl jsem, jak bych si měl rozvrhnout síly. Zvládl jsem to dobře a myslím, že je to slušný výsledek,“ uvedl Bárta.

barticinnsbruckk

Dennis se na vysněný titul načekal dlouho. Do dnešního dne už byl na MS v časovce 4x v top 10, ale ani jednou na pódiu. Vítěz obou časovek na letošní Vueltě a úřadující australský mistr v Innsbrucku jednoznačně dominoval. A svá profesionální časovkářská vítězství vyšvihl na číslo 15.

Rozdíl mezi prvním a druhým v cíli byl největší od roku 2009. Už na prvním mezičase na Dumoulina získával, na druhém byl rychlejší o minutu.

„Je to krásný sen. Snažil jsem se o ten titul od juniorů, nikdy jsem ho v individuální časovce nezískal. Takže je to hodně emocionální a speciální,“ prohlásil Dennis.

„Musím poděkovat spoustu lidí, kteří mi věřili, v první řadě manželce. Je už zpátky v Austrálii a určitě je stejně šťastná jako já. Neskutečně si to užívám a těším se na příští rok, až budu v časovkách oblékat duhový dres,“ dodal šampión.

tinejzcasovkyinnsb

„Z auta mě skvěle koučoval Brad McGee, dodával mi neustále sebevědomí a udržoval mě v klidu,“ prozradil. „Asi jsem nečekal tak velký náskok. Ale v týmové časovce se mi jelo dobře a v tom kopci jsem se cítil dnes ještě lépe. Pod kopcem jsem měl 35 sekund k dobru, a když jsem vyjel nahoru, věřil jsem, že jedu minimálně stejně jako Tom, který asi ztratil dost sil v týmové časovce, protože jezdil dlouhé špice,“ dodal Dennis, které po této sezóně odchází do Bahrain-Merida.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.