SuperCycling.cz

BMC slaví: obhájil zlato v týmové časovce

20. 9. 2015, 23:13

Americká stáj BMC slaví. Její závodníci obhájili na mistrovství světa v Richmondu zlato v časovce týmů z Ponferrady. Druhé místo bral Etixx-Quick Step, který zaostal o 12 vteřin, třetí Movistar ztratil 31 sekund.

bmc-zlato-richmond

Po dvou stříbrech v řadě vyšla naprázdno Orica-GreenEDGE. Borci australské stáje skončili vůbec poprvé, co se časovka týmů jezdí na MS, mimo pódium. Museli se spokojit se čtvrtou příčkou.

„Přijeli jsme vyhrát, takže zklamání to samozřejmě je,“ uvedl sportovní ředitel Matt White. „Po deseti kilometrech jsme byli nejrychlejší, ale před polovinou jsme přišli o jednoho závodníka a začali jsme ztrácet. A to nás nejtěžší část teprve čekala,“ dodal.

Pád Tinkoff-Saxo

Velkou smůlu měli borci týmu Tinkoff-Saxo, v jejichž dresu jel i Peter Sagan. Při příjezdu na druhý mezičas o sebe škrtli trojnásobný mistr světa v časovce jednotlivců Michael RogersMichaelem Valgrenem a oba šli na zem.

A protože už předtím odpadl Manuele Boaro, musel na ně tým počkat, protože podle pravidel musí dojet minimálně ve čtyřech. Oba smolaři byli řádně sedření a bylo jasné, že je po nadějích. Závodníci Tinkoff-Saxo už jeli do cíle volně a nabrali ztrátu přes 8 minut. Byli klasifikování na posledním 27. místě.

BMC vyhrálo druhý titul v řadě. Tentokrát v sestavě nezbylo místo na Slováka Petera Velitse, který byl nakonec jen náhradníkem a přišel o šanci získat jako jediný cyklista čtvrté zlato ze všech odjetých týmových časovek na MS. I tak mu primát zůstal, třetí zlato dnes nikdo do své sbírky nepřidal.

Nejvíce práce odvedl na trase dlouhé 38,6 km podle očekávání Australan Rohan Dennis.Doslova nás táhl,“ prozradil jeho americký stájový kolega Taylor Phinney. „Jsem strašně šťastný, že nám to vyšlo, ani nemám slov,“ jásal Phinney.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.