SuperCycling.cz

Turek nejede Giro. Je to obrovské zklamání, říká

25. 4. 2018, 22:26

Daniel Turek se na vysněnou Grand Tour letos nepodívá. Čekalo se, že nebude chybět v sestavě pro Giro, které startuje 4. května v Jeruzalémě, ale tým Israel Cycling Academy ho mezi osm vyvolených nakonec překvapivě nezařadil. Nominaci oznámila izraelská stáj startující na divokou kartu dnes.

tureknejde

Již delší dobu měli nominaci jistou lídři Ben Hermans (31 let) a Ruben Plaza (38) a také Lotyš Krists Neilands (23), který se blýskl na letošním San Remu atakem na Poggiu. K nim přibyli Kanaďan Guillaume Boivin (28), Australan Zak Dempster (30), italský sprinter Kristian Sbaragli (27) a dva Izraelci: Guy Sagiv (23) a Guy Niv (24). Oba budou historicky prvními zástupci své země, kteří pojedou některou Grand Tour.

Turek figuroval v širším výběru pro Giro delší dobu a nic nenasvědčovalo tomu, že by neměl jet. Generálkou pro něj byl závod Tour of the Alps. „Ještě v neděli večer jsem byl přesvědčený, že pojedu. Jenže nominace se pořád protahovala a v pondělí večer mi volal generální ředitel týmu, že se rozhodli jinak a nejedu. Byl jsem pěkně nasra...,“ řekl nám Dan ze Španělska.

danturek22

„Měl jsem tam být na 90 procent, ale prostě to ve finále nějak přehodnotili. V cyklistice je to zatím moje největší zklamání, ale na druhou stranu si říkám, že život není jenom o kariéře. Pořád se to ve mně sice mele, ale už jsem se s tím trochu srovnal. Jen na to Giro se asi v televizi koukat nebudu,“ přiznal Turek.

Sen o první Grand Tour kariéry se mu rozplynul. „Kdyby to byl nějaký etapák, tak to tolik neštve. Giro bylo velké lákadlo. Celou dosavadní část sezóny jsem pracoval pro našeho lídra Hermanse, který mě tam chtěl. Neměl jsem moc prostoru jet na sebe. Teď se všechno změnilo a musím se na to dívat tak, že třeba něco zajedu na jiných závodech,“ uvedl český cyklista.

Už zítra odjíždí na etapák Vuelta Asturias. „Vloni se mi stalo to, že jsem byl v nominaci na závody do USA v Utahu a při závodě Tour des Fjords v Norsku mi před první etapou řekli, že do Ameriky nepojedu. Byl jsem naštvanej, v té etapě jsem skončil druhý a šel jsem do žluťáku. Byl to můj nejlepší výsledek sezóny. Do té Ameriky jsem pak stejně nakonec jel. Kdyby se to opakovalo teď ve Španělsku, tak bych se nezlobil. Třeba to naštvání zase něco přinese,“ řekl Dan.

veloimages academy

Na Israel Cycling Academy se nijak zvlášť nezlobí. „Prostě to takhle dopadlo a já s tím nic nenadělám. Vím, že jsem na to Giro měl, ale budou jiné závody. Tým mi hodně dal a díky němu jsem se dostal na současnou úroveň. Musím se dívat dopředu.“

Po závodě ve Španělsku vyrazí na deset dní za přítelkyní do Rakouska. A pak ho čekají tři etapové závody v Norsku: Kolem Norska, Tour des Fjords a Hammer Stavanger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.