Kolumbijský expres Gavira vyhrál už čtvrtou etapu

19. 5. 2017, 21:34

Nejlepším sprinterem 100. ročníku Gira je Fernando Gaviria. Kolumbijský blesk z týmu Quick-Step Floors vyhrál dnes ve spurtu již čtvrtou etapu. A to jde o jeho první Grand Tour v životě.

vyravahra1

Dnes neměl úplně optimální pozici, skvěle rozjeté to měl spurtér Bory Sam Bennett. Ovšem Gaviria znovu těžil z  práce svého dvorního rozjížděče Maxe Richezeho. Kolem něj se v samém závěru Gaviria protáhl po pravé straně a přespurtoval všechny rivaly.

I když to tentokrát nebylo tak učebnicové jako při předchozích vítězstvích. Gaviria však dokázal neskutečně zrychlit, vyvinul sílu 1478 W a dosáhl maximální rychlosti 72,8 km/h! Druhé místo bral Sam Bennet, třetí byl Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).

Gaviria se stal prvním cyklistou po Bernardu Hinaultovi, který při debutu na Grand Tour vyhrál čtyři etapy. Francouz tehdy vyhrál 4 etapy na Tour de France 1978.

jedevyrija

„To pro mě až tak tolik neznamená. Nejdůležitější pro mě je, že jsem na Giro přijel výborně připravený. A těší mě, že jsem vybojoval tolik vítězství před spoustou kolumbijských fanoušků, kteří sem přijeli,“ řekl Gaviria.

Dvaadvacetiletý cyklista vede sprinterskou soutěž a měl velkou radost, že dokázal zvítězit i dnes. „Byl to hodně vypjatý spurt. Nějakých 400 metrů před cílem jsem si myslel, že už nemám šanci na vítězství, ale nevzdal jsem se. Přede mnou bylo v tu chvíli možná i 15 lidí a vybojovat z takové pozice vítězství, toho si opravdu vážím,“ uvedl Gaviria.