SuperCycling.cz

Ekvádorec Carapaz už má na Giru růžový dres

26. 5. 2019, 06:39

Richard Carapaz, excelentní ekvádorský vrchař z Movistaru, je po sobotní horské etapě novým lídrem Gira. A po zásluze. Od začátku závodu ho zdobí bojovnost, vyhrál už dvě etapy, v horách ukazuje sílu a za aktivitu byl odměněn.

carainpink

Carapaz, který už byl vloni na Giru čtvrtý, se neustále posouval pořadím. Před sobotní etapou byl průběžně šestý, ale prvenství v dojezdu na Courmayeur ho katapultovalo do čela. Vede o 7 vteřin před Primožem Rogličem. Dosavadní lídr Jan Polanc ztratil na 21. místě přes 7 minut.

Carapaz se odpojil od skupiny favoritů v předposledním kopci necelých 28 km před cílem a i kvůli jejich taktizování si dojel v Courmayeuru pro vítězství s velkým náskokem. Druhý Simon Yates ztratil 1:32 min., sedmičlennou skupinu favoritů přivezl do cíle o chvíli později Vincenzo Nibali. Jan Hirt (Astana) skončil 33. (+7:43), Josef Černý (CCC) 114. (+29:12).

carajede233

Carapaz se stal prvním ekvádorským lídrem Grand Tour v historii. A Movistar to má skvěle rozjeté, protože mu kryje záda ještě pátý Mikel Landa, který ztrácí necelé tři minuty. „Ani tomu nemůžu uvěřit,“ prohlásil 25letý Carapaz v cíli. „Je to splněný sen, na který jsem tvrdě dřel. A to úsilí se vyplácí,“ dodal.

caravyhr1

„Taktika v etapě byla jednoduchá. Věděli jsme, že já i Mikel (Landa) máme dobré šance a celý tým nám pomáhal. A mít dvě možnosti, to je vždycky výhoda. Stoupání San Carlo mi maximálně vyhovovalo. Našel jsem si správné místo k útoku tři kilometry pod vrcholem, dal jsem do toho úplně všechno a nahoře jsem měl k dobru půl minuty. Myslím, že za mnou naši rivalové hodně trpěli. Věděl jsem, že musím tempo udržet do posledního kopce a je z toho růžový dres,“ tvrdil dojatý Carapaz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.