SuperCycling.cz

Brambilla si splnil sen, Kittel odstoupil

15. 5. 2016, 16:00

Giro má nového lídra. Je jím Ital Gianluca Brambilla ze stáje Etixx-Quick Step. Etapu, jejíž část vedla po prašných cestách známé klasiky Strade Bianche, vyhrál z úniku a vysvlékl z růžového dresu Toma Dumoulina.

brambi-v-ruzovym

Ten neměl svůj den, když chyběl ve skupince favoritů, kteří dorazili do cíle se ztrátou 1:41 min. Dumoulin neudržel s nejlepšími tempo ve stoupání po šotolině Alpe di Poti a na 38. místě ztratil 2:51 min. V průběžném pořadí propadl na 11. místo, jenže nedělní časovka ho může znovu katapultovat hodně vysoko.

Brambilla figuroval v úniku dne, v 13členné skupině měl k ruce stájového kolegu Trentina. A na čele nakonec zůstal sám. Vyrazil k ataku, který vydržel až do cíle. A slavil největší vítězství kariéry.

Tuhle etapu si naplánoval. Strade Bianche je jeho oblíbená klasika, letos na ní skončil třetí. A etapa na Giru po prašných cestách, to byl velký cíl osmadvacetiletého Itala. „Jsem nadšený, nemám slov,“ říkal dojatý Brambilla, který po etapě oblékl i růžový dres lídra.

„Strašně mi pomohl Matteo, bez něj bych to nedokázal. Během etapy jsem mu říkal, že se cítím skvěle a rád bych se pokusil o vítězství. On do toho dal úplně všechno a obětoval se pro mě,“ děkoval kolegovi z týmu.

brambi

Ze skupiny odskočil ve stoupání zhruba 25 km před cílem. „Asi kilometr před cílem jsem věděl, že už mi vítězství neunikne. Říkal jsem si: tvoje životní chvíle je hodně blízko. Vítězství věnuji přítelkyni Cristině a samozřejmě je i pro mou malou dcerku Asiu, která se narodila před pád týdny,“ řekl šťastný Brambilla.

Z Gira odstoupil jeho stájový kolega Marcel Kittel, který měl rovněž růžový dres. „Bylo to plánované. Po náročném programu si potřebuji odpočinout a začnu se chystat na další část sezóny,“ řekl německý sprinter.

V závodě už nepokračuje ani italský sprinter Elia Viviani ze Sky. Ten byl jedním ze tří závodníků, kteří do cíle sobotní etapy dorazili po limitu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.