Giro d'Italia

Přijedu na Giro, potvrdil Froome!

30. 11. 2017, 06:44

Konec spekulacím! Lídr stáje Sky *Chris Froome* potvrdil, že kromě obhajoby vítězství na Tour de France zaměří v roce 2018 své úsilí i na Giro! Oznámil to přes video vzkaz během středeční prezentace trasy... celý článek

Merckx vyzývá Frooma, aby jel i Giro

26. 11. 2017, 21:59

Výzvy, aby se *Chris Froome* nesoustředil v roce 2018 jen na Tour de France a zkusil i Giro, nabírají na stále větší intenzitě. Naposledy s tím přišel legendární *Eddy Merckx*, vítězi 11 Grand Tours. celý článek

Giro 2018 odstartuje v Izraeli!

15. 9. 2017, 06:27

Příští ročník závodu Giro d´Italia odstartuje poprvé v historii mimo Evropu, konkrétně v izraelském Jeruzalémě. Potvrdil to mluvčí ministra sportu Izraele Miri Regev s tím, že ještě nemůže prozradit další detaily. celý článek

Dumoulin to dokázal, vyhrál Giro! Hirt dvanáctý!

28. 5. 2017, 17:59

Giro d´Italia by se v poslední den klidně mohlo přebarvit z růžové na oranžovou. Poprvé v historii má totiž nizozemského vítěze. Králem 100. ročníku je *Tom Dumoulin* z týmu Sunweb, který zajel podle očekávání skvěle závěrečnou časovku na... celý článek

Hirt znovu útočil a blýskl se pátým místem!

25. 5. 2017, 18:47

*Jan Hirt* na Giru pokračuje ve skvělých výkonech. V přetěžké 18. etapě s pěti kopci potvrdil pověst excelentního vrchaře. Už podruhé byl klíčovém v úniku a dnes obsadil výborné páté místo. Vítězství vybojoval Američan *Tejay van... celý článek

Královská etapa: Skvělý Hirt, vítězství Nibaliho

23. 5. 2017, 20:24

Skvělý výkon *Jana Hirta* (CCC Sprandi) musel zahřát všechny české fanoušky při královské etapě stého ročníku Gira s třemi přetěžkými stoupáními. Hirt jel dlouho v úniku, nakonec skončil na výborném 11. místě a průběžně už je... celý článek

Jan Hirt: Rád bych na Giru ještě něco ukázal

23. 5. 2017, 06:56

Z průběžného osmnáctého místa půjde do finálního přetěžkého týdne na Giru *Jan Hirt*. Cyklista polské formace CCC Sprandi Polkowice má z nadcházejících horských dojezdů respekt, ale rád by se pokusil z úniku vyhrát některou z etap. „To je... celý článek

Dumoulin pobil všechny. Teď je lídrem Gira

16. 5. 2017, 22:48

Nizozemec *Tom Dumoulin* ze stáje Sunweb potvrdil i v průběhu 100. ročníku Gira, že je excelentním časovkářem. Ovládl totiž suverénním způsobem 10. etapu, časovku jednotlivců na 40 km mezi městy Foligno a Montefalco. celý článek

Gaviria slavil ve spurtu na Giru už podruhé

10. 5. 2017, 18:46

*Fernando Gaviria* je zatím nejlepším sprinterem letošního Gira. Hromadným spurtem o vítězství zatím skončily tři etapy a dvě z nich vyhrál Kolumbijec z týmu Quick-Step Floors. Dnes se radoval v dojezdu v sicilské Messině, rodišti Vincenza Nibaliho. celý článek