SuperCycling.cz

Neckářová dvakrát vyhrála

6. 4. 2015, 17:03

I české ženy zahájily domácí pohárovou sezónu. Po sobotním kritériu v Plzni se jel v neděli Český pohár v Příbrami a oba závody vyhrála v elitní kategorii Zuzana Neckářová z Lawi Author Teamu.

neckarova-nahoru-pohar

Pohárový závod žen se jel na 63 km. Na čele se utvořila čtveřice nejsilnějších: Neckářová, druhá ze soboty Pavla Havlíková, juniorka Nikola Nosková a také bikerka Pavlína Šulcová. Do posledního kola najížděly tyto závodnice spolu, trochu smolné bylo načasování startu veřejného závodu mužů, kteří se v závěrečném okruhu ženského závodu vmísili do závodního pole.

V jeden okamžik pak došlo ke kolizi, a následném pádu, který postihl snad všechny ženy v čelní skupině. Šulcová a Nosková se navíc zamotaly do sebe a trvalo jim trošičku déle, než opět nasedly na kolo a daly se do stíhací jízdy.

Nejvíce sil měla v závěru Neckářová, která zvítězila před Havlíkovou a Šulcovou. Spurt druhé skupiny ovládla Gargelová před Kotalovou a A. Drahotovou. V juniorkách vyhrála stejně jako v sobotu Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec), čtvrtá ze silničního závodu juniorek na loňském MS v Ponferradě.

sulcova k pribrami

Pavlína Šulcová

„Jelo se mi dobře, celou dobu jsem jela v pohodě ve skupině s kadety. Ve druhé půlce jsem se snažila holkám odjet, ale neúspěšně. Na začátek sezóny jsem spokojená a doufám, že se budu posouvat ještě dál,“ řekla Neckářová.

Potlučená, ale přesto optimisticky naladěna, přijela do cíle bikerka Pavlína Šulcová. „Škoda toho pádu, do spurtu jsem si věřila. Navíc jsem se také několikrát v průběhu závodu snažila nastupovat a rozhodnout závod dříve, nicméně pád mě odsoudil na třetí místo. Jsem ráda, že jsem se nezranila a už se těším na bikovou sezónu,“ uvedla Šulcová.

Více informací o ženské cyklistice si můžete přečíst na našem partnerském webu Dámy na kole.

Výsledky:

1. Zuzana NECKÁŘOVÁ (LAWI Author Team) 1:47:20

2. Pavla HAVLÍKOVÁ Pavla (Young Telenet Fidea) 1:47:38

3 Pavlína ŠULCOVÁ (Ghost Mitas racing team) 1:48:45

Kukrle z Favoritu nejrychlejší

Veřejný závod mužů, který se jel v Příbrami jako Jarní cena FANY Gastro, ovládl ve spurtu Michael Kukrle z Favoritu Brno. Již ve druhém okruhu odjela z hlavního pole skupina jedenácti lidí. Jejich náskok vystoupal na dvě a půl minuty a v pelotonu se snažila na únik marně reagovat Dukla Praha. Vedoucí skupina si to o prvenství rozdala ve spurtu a nejvíce sil měl Kukrle před Tomášem Kalojírosem (Whirlpool Author), třetí byl Tomáš Medek (Puskinak.cz).

fotka kukrle fany

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.