SuperCycling.cz

Zoidl vyhrál Czech Tour, Turek desátý

12. 8. 2018, 22:38

Prvním rakouským jezdcem, který dokázal vyhrát prestižní etapový závod druhé kategorie UCI Czech Cycling Tour, se stal Riccardo Zoidl ze stáje Felbermayr Simplon Wels. Nejlepším Čechem byl Daniel Turek (Israel Cycling Academy), jenž skončil desátý.

zoildvitzcct

V závěrečné čtvrté etapě z Olomouce do Dolan Zoidl bezpečně uhájil minutový náskok a udržel žlutý trikot. Etapa byla dlouhá 147,9 kilometrů a vyhrál ji v hromadném finiši Filippo Fortin (Felbermayr Simplon Wels). František Sisr (CCC) obsadil třetí místo.

Hned v úvodu etapy unikla šestice Clément Carisey (Israel Cycling Academy) z Francie, Polák Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Nor Torstein Traeen (UNO-X Norvegian Dev. Team), Danny van der Tuuk (Metec-THK) z Nizozemí, Maasaki Jamamoto z Japonska a Kazach Igor Chžan (Astana City).

zaseunikd

Na závodníky čekalo ve druhé polovině etapy devět okruhů v Dolanech, z nichž každý měřil devět kilometrů, a také pokaždé poměrně tvrdé stoupání.

Na okruhy přijela šestice s náskokem tří minut a to favority nechalo v klidu, protože žádný z uprchlíků nebyl v popředí výsledkové listiny. Pak se v hlavním poli na čele seřadili jezdci stáje Wilier Triestina - Selle Italia a náskok se začal rapidně tenčit. Pět okruhů před cílem to bylo pouhých 45 vteřin, ale za okruh dále již opět 1:30.

sisisisiss

V předposledním kole dostihl peloton nejprve dva z uprchlíků a v zápětí i zbylou čtveřici a rozhodovalo se až v samotném závěru. Spurterské týmy připravovaly pozice pro své hvězdy a z nich byl nejlepší Fortin, který vyhrál již ve Frýdku-Místku, druhý byl jeho krajan Andrea Guardiani (Bardiani CSF) a podruhé v závodě byl třetí František Sisr z polské stáje CCC Sprandi Polkowice. „Kluci z týmu mi to výborně rozjeli. Třetí místo je i jejich zásluha a jsem rád, že jsem stupně vítězů vybojoval,“ řekl Sisr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.