SuperCycling.cz

Štybarovi vytrhli sedm zubů a už začíná s tréninkem

24. 11. 2014, 18:20

Zdeněk Štybar už po volnu začíná opět trénovat. Tento týden odlétá na Mallorku, kde se chce dostat do kondice před úvodním kempem belgické stáje Omega Pharma-Quick Step (od roku 2015 Etixx-Quick Step), který proběhne od 8. do 18. prosince ve Španělsku.

binche-vitez

Volno však nevyplnil jen svatbou a dovolenou s manželkou Ine, ale musel řešit i své zdravotní trable, což jsou důsledky pádů a zranění z uplynulé sezóny. Nejdřív ve spurtu 4. etapy Eneco Tour 14. srpna ošklivě spadl na bariéru poté, co ho srazil jeden ze soupeřů. Vyrazil si několik zubů, měl tržné rány v obličeji a musel se porobit operaci.

Dokázal se z toho zotavit, úspěšně se vrátil do kolotoče závodů a vzávěru sezóny ještě vyhrál belgickou jednorázovku Binche-Chimay-Binche. Jenže aby toho nebylo málo, při cyklokrosu v Ardooie 16. října přišel další pád. A znovu operace, tentokrát s poraněnými vazy v rameni.

V úplné narkóze mi vytrhli sedm zubů. Měl jsem hlavu oteklou jak meloun. Zdeněk Štybar

„Ruka se zahojila celkem rychle, jenže když jedu na kole, pořád to trochu cítím. Ale každý den dělám s ramenem speciální cvičení a věřím, že všechno bude brzy úplně v pohodě,“ řekl Štybar.

Větším problémem jsou pro něj stále zuby, které si vyrazil při pádu na Eneco Tour. „Hned po dovolené jsem byl na operaci. V úplné narkóze mi vytrhli sedm zubů. Měl jsem hlavu oteklou jak meloun a trvalo týden, než jsem se z toho nějak oklepal. Mám tam udělaný můstek, za dva týdny mi ho budou měnit. Začátkem ledna mi tu kost zpevní nějakými šrouby a pak se to musí tři měsíce hojit. Takže než budu mít nové zuby, ještě to dost dlouho potrvá,“ prozradil úřadující mistr světa v cyklokrosu.

rdoje kros

Při cyklokrosu v Ardooie s Michaelem Vanthourenhoutem. Právě tam si Zdeněk Štybar přivodil další zranění.

Krátce po operaci zubů, která proběhla v Belgii, odjel na pár dní do Čech. „Šel jsem jednou na silničku a jednou na bike, ale jen na chvilku. Ještě jsem se necítil úplně v pohodě. Vozit jsem se začal až teď. V sobotu jsem jel poprvé dvě a půl hodiny na silničním kole,“ dodal Štybar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.