SuperCycling.cz

Štybar nepojede MS v Táboře. Skoro mi tečou slzy, říká

5. 12. 2014, 09:30

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a pro organizátory cyklokrosového mistrovství světa v Táboře i české fanoušky je velkou ranou do vazu. Zdeněk Štybar totiž na základě výsledků zátěžových testů v Bakala Academy v Leuvenu oznámil, že 1. února 2015 nebude obhajovat titul mistra světa na šampionátu na domácí půdě.

Duhový dres mistra světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar už v sezóně neukáže a nebude ho ani obhajovat.

Duhový dres mistra světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar už v sezóně neukáže a nebude ho ani obhajovat.

„Pravé operované rameno mě bolí. Při cyklokrosu si dávám kolo právě na pravé rameno, zvedám ho pravou rukou. O víkendu jsem na zahradě uklízel listí, zvedl jsem hrábě a bolelo mě to. Neumím si představit, že bych si hodil na rameno kolo,“ řekl Štybar českým novinářům v Leuvenu.

Původně plánoval, že by po pauze do krosu skočil znovu 20. prosince „doma“ v Essenu a absolvoval celé vánoční turné v Belgii. Nepojede však jediný závod v celé sezóně. „Forma není dobrá, rameno není ideální. Techniku na kros, rychlé starty, seskočení, kolo na rameni, to je třeba ladit. A nestačí týden,“ prozradil.

Obhajovat titul doma by bylo nádherné, ale neměl bych na to. A nechci fanoušky zklamat, abych se plácal někde ve středu pole. Zdeněk Štybar

Rozhodnutí odpískat Tábor pro něj prý bylo jedno z nejtěžších v dosavadní kariéře. „Díky tomu, že je to doma. Ale jel bych tam pouze pro fanoušky a bez ambicí. To by nebylo správné. Když nebudu připravený bojovat o titul, nemá smysl startovat. Přemýšlel jsem o všem strašně dlouho, Tábor mi změnil kariéru. Pomalu mi tečou slzy, jenom když to mám vyslovit. Ale nemohu v Táboře jet, jen abych se účastnil. To je vyloučené. Navíc nechci riskovat další pád,“ přiznal úřadující mistr světa.

hooooogrheide

Takhle slavil Štyby letos titul v Hoogerheide.

Už pár dní tušil, že jeho forma není dobrá. „Ani jsem nemusel dělat test, abych věděl, že jsem na tom dost špatně. Vždyť jsem prakticky pět týdnů nedělal nic. A když si vezmu předchozí pauzu po Eneco Tour, jednalo se o nejdelší výpadek v kariéře. Na podzim jsem vlastně zmeškal v součtu deset týdnů,“ uvedl Štyby.

Jeho stáj Omega Pharma-Quick Step prý na něj nijak netlačila. „Vedení mi nechává volnou ruku s podmínkou, že budu stoprocentně připravený na jarní klasiky. Vím, že nastal čas ukázat, proč jsem přestoupil na silnici, která je nyní mojí prioritou. Obhajovat titul doma by bylo nádherné, ale neměl bych na to. A nechci fanoušky zklamat, abych se plácal ve středu pole, když by ode mě snad každý čekal titul,“ řekl Zdeněk Štybar.

stybar kros nejede 1

Příští týden odjede s týmem najíždět kilometry do Španělska. „Na silničním kole mě operované rameno nijak nelimituje, ale problém nastává v okamžiku, kdy třeba přijedu k obrubníku a jen potřebuji kolo přizvednout. To prostě nedokážu. Ale do poloviny února bych měl být v relativně dobré formě,“ dodal.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.