SuperCycling.cz

Štybar i König se zastávají Kreuzigera

30. 6. 2014, 11:19

Roman Kreuziger řeší trable s nesrovnalostmi v biologickém pasu a kvůli tomu nebude startovat na Tour de France. Jeho tým Tinkoff-Saxo za ním stojí. Neměl žádný pozitivní test, není suspendován, tři nezávislí experti popřeli po přezkoumání hodnot užívání zakázaných látek, ale on sám stále neví, na čem je. 

Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar na letošním etapáku Kolem Ománu.

Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar na letošním etapáku Kolem Ománu.

Na mistrovství republiky ve Slavkově, kde nestartoval, zaznívala na jeho adresu hlavně slova zastání. I z úst těch nejlepších ve startovním poli: Zdeňka Štybara či Leopolda Königa, kteří věří v Romanovu nevinu a litují, že přišel o Tour.

„Není to vůbec hezký. Doufejme, že spravedlnost vyjde brzy najevo a všechno se co nejrychleji vyřeší,“ přiznal König. „Je strašná škoda, že nebude na Tour. Hlavně pro české fanoušky. Lidi se těšili, jak tam s Romanem budeme jezdit vpředu v kopcích, ale bohužel z toho nic nebude,“ litoval absence kamaráda lídr německé formace NetApp-Endura.

Kauzu táhnoucí se několik měsíců nechápe ani Zdeněk Štybar. Vždyť první upozornění na nesrovnalosti v biologickém pasu obdržel Kreuziger již přesně před rokem! „Tohle by se nemělo stávat, už je to poněkolikáté, co se taková kauza táhne roky. Není dobré pro cyklistiku, pro závodníka, pro jeho tým,“ přiznal mistr republiky Štybar.

„Dokážu si představit, že to Roman má v hlavě celou dobu, co o tom ví. Musí se s tím obrovsky trápit a určitě ho to i trochu brzdí ve výsledcích,“ dodal závodník týmu Omega Pharma-Quick Step.

leopold konig miustaly

Leopold König táhne skupinu pronásledovatelů v nedělním závodě na MR ve Slavkově.

König pro tohle nemá vysvětlení a plně stojí za Kreuzigerem. „Je to problém, který by se měl vyřešit maximálně během měsíce. Vůbec se mi to nelíbí, může se to stát každýmu. Člověk bude nemocný, hodnoty budou rozházený a už je problém,“ řekl König, který tak bude při absenci Kreuzigera největším českým favoritem na Tour.

„Pro závodníka to musí být strašně těžké po psychické stránce. Můžou vás obviňovat, bude na vás kaňka, přestože jste si vědom, že jste se nikdy v životě ničeho nedopustil. Je to smutný,“ dodal König.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.