SuperCycling.cz

Zahálka celkovým vítězem Kalas Cupu

23. 9. 2018, 22:11

Závěrečný závod Českého poháru KALAS CUP 2018 v Židovicích ovládli polští cyklisté. Z vítězství se po více než sto padesáti kilometrech radoval Sylwester Janiszewski před svým týmovým kolegou z Wibatech Merx 7r Team Maciejem Paterskim. Na třetím místě dojel se ztrátou 21 sekund Matěj Zahálka (Elkov Author), který tím potvrdil své vítězství v celkovém hodnocení poháru.

zahalkavitzcpp

Závodníci z polského celku Wibatech Merx byli aktivní od samotného začátku. Už v prvním kole se snažili spolu se závodníky Elkovu Author rozjet tempo a ztenčit početný peloton. Ve třetím kole pak nastoupil Wojciech Pszczolarski (Pardus Tufo Prostějov) a dvě kola se držel osamoceně na čele před pelotonem.

Na čele se pak postupně vytvořila skupina přibližně dvaceti závodníků, ze které se nakonec vyčlenilo deset nejsilnějších s převahou jezdců Wibatechu. Kromě tří polských závodníků v ní nechyběl ani Matěj Zahálka (Elkov Author), Petr Fiala (AC Sparta Praha), Dominik Neuman (Topforex-Lapierre), Wojciech Pszczolarski (Pardus Tufo Prostějov), Petr Hampl (TJ Favorit Brno), Jan Kraus (Team Dukla Praha) a Martin Boubal (CK Příbram-Fany Gastro).

cholevyzidovice

Tři kola před cílem zaútočil Zahálka, který doufal, že zredukuje převahu Poláků: „Věděl jsem, že si musím polské závodníky hlídat, byli dnes hodně silní. Myslel jsem, že odjedu s jedním z nich, postupně nás ale dojeli další dva. Pak už jsem přemýšlel nad tím, jak dojet aspoň na pódium, přeci jen byli ve velké převaze,“ řekl celkový vítěz seriálu.

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.