SuperCycling.cz

Whirlpool Author si udělal přebor z ČP v Popelíně

22. 5. 2016, 19:46

Tým Whirlpool Author jednoznačně ovládl závod Českého poháru v Popelíně, když pět jeho cyklistů skončilo v první šestce! Vyhrál Alois Kaňkovský před Tomášem Bucháčkem a Martinem Hunalem. Do první desítky se navíc vešli ještě Kovář (5.), Kukrle (6.) a V. Hačecký (9.).

pohar-ty-z-wh

„Dnes jsem doma slíbil, že vyhraju, tak jsem rád, že jsem to splnil,“ řekl s úsměvem Kaňkovský. Druhý Bucháček se stal novým lídrem poháru.

Závod se jel na zvlněném 16,3 km dlouhém okruhu, na startu se sešlo celkem 97 závodníků. Závodníci Whirlpool Author si od začátku hlídali, aby nikdo neodjel. Tím prvním, kdo odskočil, tak byl polský závodník Whirlpool Author byl Bartosz Warchol, který osamoceně kroužil na čele další 4 kola s náskokem až pěti minut.

„Nikdo v pelotonu nechtěl jet a všichni vyčkávali, co se závodem uděláme, což bylo velké zoufalství. My na závody nejezdíme trénovat, a tak jsme začali jet,“ popsal průběh vývoje závodu pozdější vítěz Kaňkovský.

ti dva z wy

Čtyři kola před cílem pak odjela dvojice Kaňkovský, Hunal, ke kterým se později připojili i ostatní z týmu a v té chvíli jeli vlastně sami proti sobě. V posledním kole nastoupili Bucháček a Kaňkovský, kteří získali 30 vteřinový náskok a společně si s velkým přehledem dojeli pro první dvě místa. Na tom třetím je pak doplnil Martin Hunal.

V klasifikaci U23 získal 1. místo Jan Kovář a 2. místo Michael Kurkle. Ten se také oblékl do dresu vedoucího jezdce U23, stejně jako Tomáš Bucháček, který vede celkově elitu, a Jiří Šorm, který je doposud nejlepším nováčkem.

Výsledky (163 km)

1. Alois Kaňkovský 3:51:29

2. Tomáš Bucháček stejný čas,

3. Martin Hunal (vš. Whirlpool Author)

4. Tomáš Okrouhlický (LAWI Author)

5. Jan Kovář

6. Michael Kukrle (oba Whirlpool Author) všichni +30 s.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.