SuperCycling.cz

V Mohelnici vyhrál Dán Mortensen

18. 7. 2014, 21:24

Druhou etapu letošního ročníku Czech Cycling Tour z Olomouce do Mohelnice, která měřila 157,6 km, vyhrál dánský jezdec Martin Mortensem z celku Cult Energy Vital Water. Spolu s ním přijeli do cíle s téměř čtyřminutovým náskokem Slovák Maroš Kováč, Francouz Nicolas Baldo a Nizozemec Ike Groen ze stáje De Rijke, který v čele průběžné klasifikace vystřídal krajana Briana van Goethema.

Vítěz 2. etapy Dán Mortensen.

Vítěz 2. etapy Dán Mortensen.

Groen vede o 14 vteřin před vítězem etapy Mortensenem, z českých cyklistů skončil nejlépe na 12. místě Tomáš Bucháček (Bauknecht Author), v průběžném pořadí je na tom nejlépe také on, když mu patří 22. místo.

Na peloton čekala „zahřívací“ etapa před zítřejší královskou, ale aktivitou hýřili jezdci hned od začátku. Již na první rychlostní prémii byla vepředu malá skupina, ale ve stoupání na první vrchařskou prémii na 43. kilometru již jela osamoceně vepředu čtveřice, která v úniku vydržela až do cíle, když její náskok činil nakonec 3:43.

Peloton zůstal v klidu, i když náskok uprchlíků rostl hodně rychle. Na 68. kilometru mělo kvarteto k dobru deset minut a později odstup narostl až na třináct minut. Ve stoupání na vrchařskou prémii na Hartinkov odpadl z hlavního pole ve žlutém trikotu jedoucí van Goethem a teprve poté se začal náskok uprchlíků ztenčovat.

uprchlici 2 tapa

Ještě při vjezdu na tři okruhy v okolí Mohelnice, z nichž každý měřil 11 kilometrů, měli uprchlíci náskok pět a půl minuty. Peloton však ani v závěru nezrychlil tak, jak je obvyklé, a proto kvarteto poměrně značný náskok udrželo až do cíle.

„Nikomu se nechtělo moc tahat. Cyklisté ze stáje Metec-TKH, kteří měli žluťák, na to neměli, a z ostatních se do sjíždění nikomu nechtělo. Ale ten odstup nic neznamená, zítra bude mnohem důležitější etapa, ve které se bude rozhodovat,“ řekl nejlepší z Čechů Tomáš Bucháček z celku Bauknecht Author.

I jeden z nejzkušenějších jezdců pelotonu František Raboň jedoucí v barvách cyklokrosové reprezentace nepovažoval dnešní etapu za zvlášť důležitou. „Byla náročná, ale zítra nás čeká výrazně těžší. Proto nikdo nechtěl plýtvat silami, protože v kopcích budou potřeba,“ prohlásil Raboň.

novy lidr 2 tapa

Novým lídrem Czech Cycling Tour je Nizozemec Ike Groen.

O etapový vavřín se prakticky ani nespurtovalo. Mortensen přijel na náměstí v Mohelnici s nepatrným náskokem, jeho soupeři však již neměli žádné síly jej ohrozit. Hlavní skupinu přivedl Carbel Svengaard z Dánska.

Výsledky 2. etapy ZDE

Průběžné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.