SuperCycling.cz

Trasa závodu Visegrádské čtyřky v ČR odtajněna

10. 4. 2015, 13:53

Jeden ze závodu Visegrádské čtyřky zařazený do seriálu Europe Tour kategorie 1.2 se i v roce 2015 pojede na území České republiky. Konkrétně 16. května mezi Hodonínem a Kyjovem. Trasu dnes odtajnili pořadatelé z CK Dacom Pharma Kyjov. 

Loňský vítěz Josef Černý před Janem Bártou.

Loňský vítěz Josef Černý před Janem Bártou.

Závod mezi Hodonínem a Kyjovem je prvním ze seriálu V4. Den po Kyjovu zavítá peloton do Polska, o týden později se jedou závody v Maďarsku (23. 5.) a na Slovensku (24. 5.). V loňském prvním ročníku vyhrál českou část seriálu Josef Černý z reprezentačního výběru České republiky.

Letošní závod Visegrádské čtyřky na území ČR odstartuje 16. května v 11:30 v Hodoníně. Cyklisté se pak vydají směrem na Velké Bílovice. Něco málo po půl jedné se peloton vrátí zpět do Hodonína, kde si to rozdají ti nejrychlejší ve spurtu na rychlostní prémii.

mapa kyjov fotka

Dále zamíří přes Dubňany do Kyjova. První průjezd v Kyjově je očekáván přibližně v 13:15. Po absolvování čtyř náročných okruhů přes Bukovany, Ždánice a Věteřov, si přijede po 16. hodině ten nejlepší cyklista pro vavřín na Masarykovo náměstí v Kyjově.  Peloton bude Kyjovem projíždět celkem 5x. Celkově měří závod 182 kilometrů.

Trasa má dva okruhy, cílový – Kyjovský, který cyklisté zdolají na závěr čtyřikrát a startovní – Hodonínsky. Ten protne nejznámější vinařská místa jižní Moravy. Hned na začátku to bude vinařská oblast Velkých Bílovic.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.