SuperCycling.cz

Konečného premiéra potěšila, teď přeladí na Czech Tour

16. 7. 2014, 11:51

První velkou akci v roli reprezentačního trenéra silničářů má za sebou Tomáš Konečný. Se svými svěřenci absolvoval mistrovství Evropy do 23 let v Nynonu a měl radost, že se v nabité konkurenci neztratili. Teď ho čeká Czech Cycling Tour.

Česká reprezentace na ME v plné síle.

Česká reprezentace na ME v plné síle.

„Schlegel zajel časovku excelentně. Je to prvoročák, ale neměl velkou ztrátu. Jel jsem za ním v autě a skoro mu nebylo co vytknout,“ řekl Konečný. Mrzelo ho naopak, že podle představ nezajeli Turek a Zechmeister. „Těm to prostě nevyšlo. Hlavně Turek myslel hodně vysoko, ale asi byl přemotivovaný,“ dodal.

casovkari me

Tři časovkáři: Dan Turek, Michal Schlegel, Tomáš Zechmeister (zleva).

Závod s hromadným startem se jel na poměrně technickém okruhu s jedním kopcem dlouhým 500 metrů. „Trošku mě zklamali organizátoři, protože to vypadalo, jako by se jelo někde u nás mezi polema... Cesty na okruhu byly hodně úzké, takže to nebylo až tolik o výkonnosti, jako o štěstí, že se člověk nezamotal do pádu, a taky o pozicích. V předposledním kole se v tom kopci rozdělil peloton na dvě části, a kdo tam najel zezadu, neměl šanci. Od nás zůstal v té první skupině jen Turek, další kluci byli v danou chvíli na špatném místě,“ popisoval trenér.

Mrzelo ho, že v první skupině nezůstal Sisr, který byl z české sestavy nejlepším sprinterem. „Klidně mohl být v top 5, ale je to sport. Říkal jsem klukům, že to bude o pozicích, a když se lámal chleba, byl tam jen Dan Turek, který zajel opravdu skvěle. Pochválit bych chtěl i Schlegela, který byl hodně aktivní a v obou závodech se předvedl výborně. Za týmový výkon v silničním závodě zaslouží pochvalu celé družstvo,“ hodnotil Konečný.

bartosova ME

Denisa Bartošová byla v pelotonu vidět.

Jedinou českou ženou na šampionátu byla Denisa Bartošová. „Na šampionát cestovala v první řadě na zkušenou. Nejela špatně, ale měla problémy s kolenem, které se táhnou už dva měsíce. Proto jsme se dohodli, že předčasně ukončí sezónu, dá se dohromady a příští rok začne v plné síle.“

Z premiéry v roli reprezentačního trenéra na velké akci nervózní nebyl. „Věděl jsem, do čeho jdu, objel jsem řadu závodů. Měli jsme super realizační tým: maséra Honzu Cuřína, mechanika Vláďu Berku. Oba jsou to zkušení borci. Všechno klapalo. Snažili jsme se závodníkům vytvořit podmínky, jaké znám z profipelotonu,“ řekl Konečný.

Část jeho svěřenců bude od čtvrtka startovat na etapovém závodě Czech Cycling Tour. Z účastníků šampionátu se tam v dresu silniční reprezentace představí Turek, Hampl, Schlegel, k nim přibude jejich týmový kolega z Favoritu Kukrle, dále Koudela a Lechner z rakouského týmu Gebrüder Weiss-Oberndorfer a Fiala ze Sparty.

TUREK FOTO me

Daniel Turek s mechanikem Vláďou Berkou.

Koudela má za sebou přetěžký závod Kolem Rakouska, kde v nabité konkurenci skončil na 36. místě. „Dohodli jsme se, že to zkusí. Cítí se dobře a Czech Tour by mu profilem měla sedět. Bude to pro něj poslední těžký etapák před mistrovstvím světa a vzhledem ke svým vrchařským schopnostem by měl být lídrem našeho týmu,“ prozradil Konečný.

Czech Tour vloni v dresu reprezentace vyhrál König. „Letos promluví do celkového pořadí hned úvodní časovka družstev. My ji nepojedeme na časovkářských speciálech, proto se nedá čekat, že bychom na nejlepší týmy nic neztratili. Spíš se chceme zaměřit na vyhranou etapu, což je náš cíl. Máme výborného spurtéra Lechnera, víkendové etapy jsou vyloženě na Koudelu a věřím, že tam s ním vydrží i Turek,“ dodal Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.