SuperCycling.cz

Startuje Czech Tour. Bohužel bez Königa

8. 8. 2017, 20:16

Již ve čtvrtek odstartuje v Uničově časovkou družstev na 18,6 km 9. ročník Czech Cycling Tour. Bohužel bez své největší avizované hvězdy Leopolda Königa, jenž se na poslední chvíli omluvil kvůli zdravotním problémům.

tokoleeeee

Vítěz Czech Tour z let 2010 a 2013 se měl v dresu týmu Bora-Hansgrohe vrátit po nucené pauze do kolotoče závodů, ale přetrvávající problémy s kolenem ho na start nepustí. Dnes to bez dalších podrobností oznámili organizátoři závodu.

Zdá se, že je velmi ohrožena i Königova účast na Vueltě, která startuje už 19. srpna. Letos kvůli problémům s kolenem nedokončil jediný závod, i když jich bylo jako šafránu. Naposledy se na konci července postavil Leo na start klasiky v San Sebastianu. V rámci přípravy zvažoval i účast na Vysočině, ale musel to odpískat, stejně jako Czech Tour.

Přesto se čeští fanoušci mají na co těšit. V dres Bora-Hansgrohe pojede Jan Bárta, za polskou formaci formaci CCC Sprandi Polkowice se objeví hned tři Češi: Jan Hirt, Michal Schlegel i František Sisr.

cekaii

V dresu CCC by měli jet všichni tři Češi: Hirt, Schlegel a Sisr.

České stáje pojedou dvě: Elkov Author posílá do boje osmičku Tomáš Bucháček, Pavel Camrda, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jiří Polnický. CK Příbram Fany Gastro přijede s následující sestavou: Martin Boubal, Martin Hebík, Robert Malik, Jan Stöhr, Pavel Stöhr, Pavel Gruber, Jiří Kala a Jan Pleva.

Na cyklisty čeká během čtyř etap celkem 553 kilometrů. Závod bude opět dokonalou prověrkou především v kopcovitém terénu. Na závodníky celkem čeká dvanáct horských prémií a dohromady 9964 nastoupaných metrů. Ale také osm rychlostních prémií.

I v letošním roce dorazí na Moravu skvělé profesionální cyklistické týmy z celého světa. Kromě zástupce WorldTour v podobě Bora-Hansgrohe bude na startu dalších 17 týmů a peloton bude čítat 144 závodníků.

Startující týmy:

Bora Hansgrohe (Něm.), CCC Sprandi Polkowice (Pol.), SEG Racing Academy (Niz.), Elkov Author (ČR), Amplatz BMC (Rak.), Wilier Triestina Selle Italia (It.), Felbermayr Simplon Wels (Rak.), Bardiani CSF (It.), Adria Mobil (Slovin.), Astana City (Kaz.), Team Veloconcept (Dán.), CK Příbram Fany Gastro (ČR), Tirol Cycling Team (Rak.), UNO Hydrogen Dev. Team (Nor.), Kolss Cycling Team (Ukr.), Sangemini MG.K. Vis (It.), Team Huron (Pol.), Dukla Bánská Bystrica (SR).

 

Přehled etap

1. etapa - čtvrtek 10. 8., Uničov (týmová časovka na 18,6 km - start 17:00)

2. etapa - pátek 11. 8., Olomouc – Frýdek-Místek (200 km - start 12:30)

3. etapa - sobota 12. 8., Mohelnice – Šternberk (187 km - start 11:30)

4. etapa - neděle 13. 8., Olomouc – Dolany (157 km - start 11:00)

Detailní informace najdete na webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.