SuperCycling.cz

Startovní listina Závodu míru U23 se rychle plní

11. 2. 2015, 20:01

Letošní ročník Závodu míru do 23 let, který startuje 29. května v Jeseníku, se zaplňuje světovými cyklistickými velmocemi. S jistotou na moravských silnicích pojedou mladí jezdci z Nizozemska, Itálie, Německa a další.

zm-U23-ilust

Zajímavostí je, že novým trenérem Švýcarska se stal bývalý německý sprinter Danilo Hondo, který ještě vloni závodil za Trek Factory Racing a po sezóně ukončil kariéru. Ředitel ZM Ján Svorada s ním před lety sváděl nelítostné boje ve spurtech.

Již dnes žádosti národních federací přesahují možnosti pořadatele, který vezme na start 22 národních týmů. „Oproti předchozím ročníkům se město Jeseník postavilo k závodu s novým starostou Adamem Kalousem výborně a lázeňské město v letošním roce chystá opravdu skvělou propagaci závodu. Věříme, že fantastická kulisa, kterou vytvořili diváci v Rýmařově, bude letos překonána,“ řekl za pořadatele z TTV Sport Group Jaroslav Vašíček.

zm ilustr 3

Loňský vítěz ZM U23 Sam Spokes.

Za dva roky existence se Závod míru dostal do nejvyšších pater kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) pro jezdce kategorie U23. Letos je v elitní kategorii Nations Cup, což je pro mladé jezdce prakticky to nejvyšší, co může být. Spolu se Závodem míru je v této kategorii již jen pět závodů: tři jendorázovky a dva další etapové závody. 

Na účastníky ZM U23 čekají tři etapy. První etapa 29. května odstartuje v Jeseníku a po 122 kilometrech bude dojezd v Rýmařově. Zcela jistě velice zajímavá bude druhá etapa, která startuje v polských Glucholazech. Měří sice jen 92 kilometrů, ale její cíl je na nejvýše položené silnici v České republice na 1492 m vysokém Pradědu. Nejdelší je třetí etapa, která má start i cíl v Jeseníku a měří 160 kilometrů.

Program Závodu míru U23 2015 - Nations Cup:

29. května - 1. etapa: Jeseník - Rýmařov (122 km)

30. května - 2. etapa: Glucholazy - Praděd (92 km)

31. května - 3. etapa: Jeseník - Jeseník (160 km)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.