SuperCycling.cz

Slovák Malovec vítězem Trofeo Cinelli

28. 3. 2015, 17:39

Letošní ročník závodu VC Hlohovce – Trofeo Cinelli vyhrál Luboš Malovec, slovenský závodník ve službách izraelského týmu Cycling Academy, který ještě patří do kategorie U23. Malovec byl v zahajovacím závodě domácí sezóny nejrychlejší ve spurtu první skupiny, když porazil svého krajana Marka Čaneckého (Amplatz – BMC) a nejlepšího Čecha Aloise Kaňkovského

Luboš Malovec projíždí vítězně cílem.

Luboš Malovec projíždí vítězně cílem.

Závod v Hlohovci se jel za chladného počasí a provázel ho silný vítr. Na 104 km dlouhou trasu nejdříve vyjeli junioři, o minutu později peloton kategorie U23 a o další minutu později peloton elitních závodníků.

Poté co se sjely skupiny juniorů a U23, vyrazil do útoku Daniel Turek (Cycling Academy) a s ním junior Jakub Otruba (Mapei Cyklo Kaňkovský) a Tomáš Zechmeister (Puskinak.cz). V polovině závodu však byli dojeti zredukovaným pelotonem, který se pomalu dělil zejména na větru.

Sólový únik vyzkoušel mladý Radovan Doležel (SKC Tufo Prostějov) a za ním se peloton začal dělit na menší skupiny. Následně se vytvořila první skupina 12 závodníků, mezi kterými se mělo rozhodnout o vítězi.

V posledním okruhu zaútočili Jiří Polnický (Whirlpool Author) a Tomáš Koudela (SKC Tufo Prostějov). Avšak i jejich snaha skončila kilometr před cílem a do finiše se řítila první skupina.

Ve spurtu byl jednoznačně nejrychlejší slovenský závodník Luboš Malovec, druhý dojel Marek Čanecký a třetí Alois Kaňkovský. Nejlepším juniorem se stal Michal Brázda z Mapei Cyklo Kaňkovský.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.