SuperCycling.cz

Skvělý Elkov Author, nestačil jen na Mitchelton Scott

16. 8. 2019, 06:43

Vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Author Elkov do jedenáctého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Tour. V úvodní týmové časovce na 16 kilometrů nestačili pouze na velice rychlé závodníky australské stáje Mitchelon Scott, kterým podlehli o čtrnáct vteřin, ale získali skalp další stáje World Tour, německé formace Bora-Hansgrohe.

lkovovattt

Czech Tour poprvé ve své historii zavítala do centra severní Moravy Ostravy a pořadatelé připravili poměrně náročnou technickou časovku na zvlněné trati. Na startu se prezentovalo devatenáct stájí a také reprezentační tým Japonska.

Právě asijský celek postihla velká nepříjemnost ještě před startem závodu, když při rozjíždění měli dva jeho jezdci hodně nepříjemný pád a pro zranění tak na startovní čáře v jedné z hal v Trojhalí stáli nakonec pouze čtyři závodníci.

Sedmí od konce startovali závodníci Elkov Author ve složení Jan Bárta, Karel Hník, František Sisr, Matěj Zahálka, Jakub Otruba, Michael Kukrle a Dominik Neuman. Již na mezičase byli nejrychlejší, a o pět vteřin je pak předstihl až Mitchelton Scott. Cílem proletěli závodníci královéhradecké stáje v čase 18:51 a to znamenalo vedení s velkým náskokem.

„Jsem hodně spokojen. Kluci zajeli opravdu skvěle. Rozjeli to rychle, ale tempo nepřepálili a celou časovku jeli pohromadě. V jejím závěru vsadili své síly především závodníci, kteří nejedou na celkové pořadí. Nejvíce k úspěchu přispěli tradiční opory Bárta, Kukrle a Otruba, velice zrychlit vždy dokázal tým Sisr,“ řekl k výkonu svých svěřenců trenér Otakar Fiala.

miceltooon

Rychlejší nakonec byl až největší favorit Mitchelton Scott ve složení Daryl Impey, Luke Dubridge, Michael Hepburn, Lucas Hamilton, Christopher Juul Jensen, Brent Bookwalter a Jack Haig. Australané v nesmírně silné sestavě s řadou excelentních tempařů pokořili český celek ale poměrně těsně.

Výsledky najdete ZDE.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.