SuperCycling.cz

Šéf UCI Cookson: Kreuziger a detektor lži? Je to irelevantní

29. 1. 2015, 16:22

Prezident Mezinárodní cyklistické unie Brian Cookson nechce předjímat, jak dopadne případ s biologickým pasem Romana Kreuzigera a nechává verdikt na Sportovním arbitrážním soudu (CAS) v Lausanne. Nedávný test českého závodníka stáje Tinkoff-Saxo na detektoru lži však označil za irelevantní.

Prezident UCI Brian Cookson na čtvrteční tiskové konferenci v Táboře.

Prezident UCI Brian Cookson na čtvrteční tiskové konferenci v Táboře.

„Upřímně si myslím, že je to irelevantní, ale záleží na arbitráži, jestli tento argument přijme nebo ne,“ uvedl Cookson dnes po tiskové konferenci k cyklokrosovému mistrovství světa v Táboře v rozhovoru s českými novináři.

Máte informace, jaký je další vývoj případu?

Vlastně k tomu nemůžu nic moc říct. Jeho případ poputuje během několika příštích týdnů před CAS. Poskytli jsme všechny dostupné informace v pravý čas, a teď necháme rozhodnutí na arbitráži. Uvidíme, jak rozhodne.

Proč se kauza tak dlouho táhne?

Ze strany UCI není žádný zájem něco protahovat. Z naší strany odešly všechny dostupné informace v čase, který jsme měli předepsaný. Nic jsme nezpozdili, byli jsme maximálně efektivní. Právní systém vždycky zabere nějaký čas, ale my jsme poskytli všechny informace, o které nás žádali.

Jedná se o případ nejvyšší důležitosti?

Všechny takové případy jsou pro nás důležité a tento je významný.

Troufáte si odhadnout, jak vše dopadne?

UCI nikdy neprohrála případ s biologickým pasem a neumím si představit, že bychom prohráli tento. Ale teď už je to otázka CAS.

Roman Kreuziger není suspendován a může normálně závodit.

Ano, není to dobrá reklama pro cyklistiku. Proto jsme vytvořili nezávislý antidopingový tribunál, který bude takové případy řešit napřímo. Půjde o efektivnější a rychlejší systém, který bude pracovat v zájmu všech: cyklistů i jejich týmů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.