SuperCycling.cz

Sagan, Kreuziger, Štybar a další. Ustojí přesilu Elkovu?

23. 6. 2018, 06:14

Peter Sagan coby největší favorit slovenského šampionátu, a česká esa ze zahraničních týmů Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Jan Hirt, Michal Schlegel, František Sisr, Daniel Turek nebo biková megastar Jaroslav Kulhavý. Ti všichni se v neděli v Plzni postaví na start silničního závodu společného mistrovství republiky.

tenpetersss

Proti nim velká početní převaha největší domácí profistáje Elkov Author, která půjde do závodu s jediným cílem: zkusit ostatní uštvat a vybojovat titul pro královéhradecký tým.

„Pojede nás hodně a bylo by dobré toho využít. Záleží jen na nás, jak se s tím popereme,“ říká vítěz čtvrteční časovky Josef Černý, který bude sám patřit k velkým favoritům i v silničním závodě.

zwirpullll

Elkov Author pojede v osmi lidech. Vedle Černého figurují ve startovní listině ještě Tomáš Bucháček, Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký, Jan Bárta, Michael Kukrle, Jiří Polnický a Matěj Zahálka.

Zdeněk Štybar naopak doufá, že na spravedlivém okruhu nebude týmová taktika hrát příliš velkou roli. „Myslím, že to bude hodně na výkonnost. Uvidíme, jak se to vyvine,“ odhadoval obhájce titulu Štybar, jenž by si rád dres českého mistra pojistil i na další rok.

stybyyyyyyymr

„Cíl je jednoduchý - pokusím se obhájit. Moc bych si to přál. I proto, že mi spousta lidí říká, že jsou zvyklí na ten mistrovský dres a mohou mě pak díky němu rychleji najít v balíku,“ přiznal borec týmu Quick-Step Floors.

Elitní čeští profesionálové si navíc mohou pomoci i s kolegy z WorldTour ze Slovenska. Ve startovní listině jsou oba bratři Saganové i Michael Kolář.

kizakpedmerc

Už dnes zasáhnou do bojů ženy společně s juniorkami (od 9.30, závod měří 80 km). Přihlášeno je celkem 54 závodnic, chybí Martina Sáblíková, ale i přes pád v časovce jede obhájkyně titulu Nikola Nosková. Odpoledne čeká závod na 128 km juniory s velkým favoritem Karlem Vackem.

Muži absolvují v neděli 12 okruhů o celkové délce 192 kilometrů, ve startovní listině je společně se Slováky celkem 230 borců kategorie elite a U23.

Startovní listiny najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.