SuperCycling.cz

Kreuziger věří, že v jeho případu zvítězí spravedlnost

7. 7. 2014, 12:57

Závodník stáje Tinkoff-Saxo Roman Kreuziger stále nemá dořešen případ s jeho biologickým pasem. Kauzu, která se táhne už přes rok a byla odtajněna teprve před pár dny, však nese statečně a doufá, že zvítězí spravedlnost. A přestože nakonec není na vysněné Tour, trénuje a chystá se s týmem na soustředění.

Roman Kreuziger.

Roman Kreuziger.

Není suspendován, přesto nezávodí. „Co se týče závodů, záleží, jak nám odpoví UCI. Taky už bych rád věděl, na čem jsem, ale žádné aktuální informace nemám. Pořád to nějak běží,“ řekl Kreuziger na svém webu.

Nelehkou situaci v rámci možností zvládá. „Za dobu, co se ten případ táhne, jsem si zvykl, že nějaký den přicházejí lepší zprávy a jindy zase horší. Když přijde ta dobrá, stojím nohama pevně na zemi, a když ta špatná, zase mě to tolik nedemoralizuje. Pokud existuje nějaká spravedlnost, tak věřím, že se všechno dotáhne do správného konce. Na jednu stranu je úleva, že je všechno venku a musí se to řešit, na druhou fakt netuším, jak dlouho může celá věc trvat.“

Teď má pár dní volno, které užívá doma s rodinou, v neděli odjede s týmem na soustředění na Passo Tonale, kde má být 12 závodníků. „I když nejsem na Tour, na cyklistiku jsem rozhodně nezanevřel. Tour sleduju, s klukama z týmu, co tam jedou, jsem v denním kontaktu. Zrovna včera jsme si psali,“ řekl Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.