SuperCycling.cz

Roman Kreuziger prošel testem na detektoru lži!

24. 1. 2015, 09:04

Cyklista stáje Tinkoff-Saxo Roman Kreuziger dělá vše pro to, aby očistil svoje jméno v kauze s biologickým pasem. Mezinárodní cyklistická unie ho obviňuje z dopingu, on se brání všemi dostupnými prostředky. Tím posledním je podstoupení testu na detektoru lži!

kiz-detekt

„Odpovídal jsem na tři klíčové otázky – a u všech tří detektor potvrdil, že mluvím pravdu. Dopoval jsi někdy? NE! Podstoupil jsi někdy krevní transfuzi, abys zvýšil svou výkonnost? NE! Užil jsi někdy EPO? NE!,“ prozradil Kreuziger, na jaké klíčové dotazy odpovídal.

Test provedl v uplynulých dnech Praze Terry Mullins, nezávislý odborník a člen British Polygraph Association (Britské asociace detektoru lži) a American Polygraph Association (Americké asociace detektoru lži). Pracuje pro britské tribunály, vojenské organizace a vlády po celém světě.

romca sicilie 1

„Na soustředěních jsem se bavil s Michaelem Rogersem, kterému detektor lži v jeho případu taky trošku pomohl. Alberto Contador detektor tenkrát taky používal. Měli s tím dobrou zkušenost a je to věc, na kterou se v poslední době začíná přihlížet. Neříkám, že klíčová, ale pokud se tribunál bude o všem radit, může to pomoci. Tohle jsou jasná fakta,“ řekl Kreuziger Supercycling.cz.

Je rád, že test na detektoru lži podstoupil. „Někdo může říct, to už tu bylo. Ale pro mě byl test důležitý. Nemám co skrývat a udělám vše, abych očistil své jméno,“ tvrdí.

cviceni 2

Když test na detektoru lži absolvoval, cítil se zvláštně. „Přece jen se používá hlavně na špióny nebo lidi, kteří jsou podezřelí z nějakého trestného činu. Já se cítím nevinen, přesto jsem to chtěl absolvovat, abych předložil další důkaz,“ prohlásil.

„Celý test má tři kola, aby člověk, který ho provádí, viděl nejrůznější reakce a případné výkyvy. A odpovídáte na otázky, které dopředu nevíte. Komunikace probíhala v angličtině. Na sobě jsem měl napojená nejrůznější čidla včetně tlakoměru. Pak ještě takové pružiny, které zaznamenávají dýchání,“ popsal Kreuziger.

Jeho případ by definitivně měl rozseknout Sportovní arbitrážní soud v Lausanne, termín však zatím nezná. Spekuluje se o konci února či začátku března. „Teď se soustředím na nadcházející slyšení u Sportovního arbitrážního soudu. Nepracuji s domněnkami nebo pravděpodobností, ale s fakty. Argumenty jsou na mé straně. Držte mi palce, už to brzy skončí,“ dodal Roman Kreuziger.

 

V minulých dnech byl s cyklisty Tinkoff-Saxo na soustředění na Sicílii, v pondělí odlétá na další kemp na Tenerife. A měl by začít závodit na etapáku Kolem Ománu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.