SuperCycling.cz

Polnický z Whirlpool Author vyhrál Bíteš

5. 4. 2015, 09:59

Nejprestižnější jarní jednorázový závod české silniční sezóny Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš vyhrál Jiří Polnický z týmu Whirlpool Author. Na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši porazil Daniela Turka a Poláka Adama Stachowiaka. 

Jiří Polnický se raduje z vítězství.

Jiří Polnický se raduje z vítězství.

Letošní 38. ročník závodu byl prvním se startem a cílem ve Velké Bíteši. Na start se ve 12 hodin postavilo 199 závodníků. Aktivně se jelo od samého startu.

První velký pád zastavil českého profesionála Jan Hirta z týmu CCC Sprandi Polkowice, který se zničeným zadním kolem nemohl pokračovat. Peloton nejdříve zamířil směrem k Brnu a poblíž hradu Veveří se vytvořil první únik závodu.

Dvanáctičlennou skupinu však brzy pohltil peloton vedený týmy SKC Tufo Prostějov a Whirlpool Author. Na úvodní vrchařské prémii v Brně-Kohoutovicích byl první biker Jaroslav Kulhavý, který po zisku další prémie vybojoval vítězství ve vrchařské soutěži.

peloton bites

Po návratu do Velké Bíteše začal do závodu zasahovat silný vítr. Závodilo se rychle, ale nikomu se nedařilo vytvořit větší únik. Až do okamžiku, kdy zaútočili Daniel Turek (Cycling Academy), Adam Stachowiak a Blazej Janiaczyk (oba Kolss-BDC), Pavel Boudný (Česká spořitelna-Accolade), Michael Kukrle (Favorit Brno) a Jiří Polnický (Whirlpool Author). Skupina se v popředí držela několik kilometrů, ale byla dostižena pelotonem vedeným týmem SKC Tufo Prostějov.

skupina bites

Nedlouho na to opět nastoupil Daniel Turek, tentokrát však sólově. Turek většinu z cílových okruhů mezi Bíteší, Vklovem a Osovou Bítýškou objel sám, ale v posledním 18kilometrovém okruhu ho v silném větru dojeli Stachowiak a Polnický.

Tato trojice si to rozdala o vítězství. Závěr nejlépe zvládl Polnický, druhý skončil Turek, který si kromě vítězství ve sprinterské soutěži připisuje i titul největšího bojovníka, a třetí místo obsadil Stachowiak.

Výsledky (166 km):

1. Jiří Polnický (Whirlpool Author) 4:01:31

2. Daniel Turek (Cycling Academy)

3. Adam Stachowiak (Pol./Kolss-BDC) oba stejný čas

4. Patrik Tybor (SR/Kemo Dukla Trenčín)

5. Martin Hunal (Whirlpool Author)

6. Tomáš Medek (Puskinak.cz) všichni +6

Kompletní výsledky najdete ZDE:

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.