SuperCycling.cz

Polák Cieslik první v Opočně, pohár vyhrál Kadlec

16. 8. 2014, 21:42

Polák Pawel Cieslik z domácí stáje Bauknecht Author ovládl Grand Prix Královéhradeckého kraje zařazený do kategorie 1.2 mezinárodního kalendáře UCI a zároveň byl závěrečným osmým dílem domácího poháru Kalas Cupu. Jeho celkovým vítězem se stal zkušený Milan Kadlec z Dukly Praha.

Pawel Cieslik obklopen závodníky Etixxu: vlevo druhý Marcus Hoelgaard, vpravo třetí Jan Hirt.

Pawel Cieslik obklopen závodníky Etixxu: vlevo druhý Marcus Hoelgaard, vpravo třetí Jan Hirt.

Závod na 178 kilometrů se jel za chladného počasí i častého deště a významnou roli v něm hráli cyklisté stáje Etixx. Díky jejich ataku se na čele vytvořila pětičlenná skupina, v níž byli hned tři zástupci Etixxu: Jan Hirt, Lukasz Wisniowski a Marcus Hoelgaard. S nimi pozdější vítěz Cieslik a také velmi dobře jedoucí Michal Schlegel z Favoritu Brno.

gphk 3

V pětičlenné skupině udává tempo Lukasz Wisniowski z Etixxu.

Když tato pětice vjela v Opočně na cílové okruhy, měla k dobru přes 4 minuty. Bylo jasné, že z ní vzejde vítěz. Etixx závěr nezvládl podle představ, když nevyužil početní převahu. V posledním kopci závěrečného okruhu nastoupil nejzkušenější z pětice Cieslik a s ním se udržel pouze Hoelgaard, ale polský cyklista urval dalším atakem zhruba 300 metrů před cílem vítězství. Etixx pak obsadil další dvě příčky na bedně: druhý skončil Nor Hoelgaard, třetí nejlepší z Čechů Jan Hirt.

cieslik winner

Vítězné gesto Pawla Cieslika.

Páteční předehrou sobotní GP Královéhradeckého kraje bylo tradiční kritérium v Hradci Králové, kde opět slavil vítězství domácí tým Bauknecht Author. Velkou cenu Hradce Králové ovládl Tomáš Bucháček před Polákem Komarem a Dominikem Chlupáčem z Favoritu Brno.

GP Královéhradeckého kraje (178 km)

1. Pawel Cieslik (Pol./Bauknecht Author) 4:25:14

2. Markus Hoelgaard (Nor./Etixx) +4 s

3. Jan Hirt (ČR/Etixx) +37

4. Michal Schlegel (Favorit Brno)

5. Lukasz Wisniowski (Pol./Etixx) oba +59

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.