SuperCycling.cz

Ohrozí některá z žen nadvládu Martiny Sáblíkové?

25. 6. 2014, 10:34

Od čtvrtka se bude ve Slavkově u Brna bojovat o mistrovské medaile. Na startu se objeví i Martina Sáblíková, která jak v časovce, tak v závodě jednotlivkyň, získala vloni suverénně oba tituly. Bude mít letos tato fyzicky neskutečně disponovaná sportovkyně v dámském pelotonu konkurenci? Nebo se souboj bude odehrávat jen o zbylá dvě místa na stupních?

Pavlína Šulcová je i letos jednou z favoritek. Dres Bauknechtu vyměnila za Ghost Rubena Racing Team.

Pavlína Šulcová je i letos jednou z favoritek. Dres Bauknechtu vyměnila za Ghost Rubena Racing Team.

Časovka na 20 km má převýšení 375 metrů, což není málo. Sobotní závod měří 96km a ženy celkem nastoupají přes 1600 výškových metrů. V každém 16kilometrovém okruhu, který se pojede šestkrát, čekají na ženy dva řádné kopce. Bude tedy prostor pro taktiku, a nebo zvítězí hrubá síla?

Ve startovní listině jsou loňské medailistky, na nedávných mezinárodních závodech ukázaly zlepšující se formu i nové posily reprezentačního týmu: Tereza Trefná (Alltraining) či Denisa Bartošová (CK FESO Petřvald).

podium z lonska

Tři nejlepší z loňského silničního závodu: zleva druhá Pavlína Šulcová, mistryně republiky Martina Sáblíková a třetí Pavla Havlíková.

„Na startu budou kromě čistokrevných silničářek i bikerky a atletky,“ zmiňuje účast sester Drahotových a Pavlíny Šulcové koordinátor ženské reprezentace Jaromír Friede. „Anežka Drahotová je prvním rokem v U23. Je to obrovský talent, ale ještě nemůže mít tolik zkušeností. Přesto má ty nejvyšší ambice a může zasáhnout do bojů o zlato. Zkušenosti naopak nechybí Pavlíně Šulcové. Má letos formu a velkou chuť po vítězství,“ dodává Friede ke zkušené závodnici, která skvěle dokáže kombinovat silnici i terén a loni získala na šampionátu stříbrnou a bronzovou medaili. 

Pavlína má za sebou náročný blok bikových závodů, ale vnímá to jako přínos. „ Cítím z horského kola sílu v kopcích a to bude rozhodovat. Určitě ze sebe vydám vše, abych s Martinou uvisela. Pokud kopce přejedeme spolu, do spurtu si věřím. I když může překvapit i tady – potkávám ji letos hodně pravidelně na cyklistických trénincích,“ řekla Šulcová.

drahotovy

Sestry Drahotovy Anežka (nahoře) a Eliška chtějí překvapit a porvat se o některou z medailí.

„Časovku beru jako dobré rozjetí, profil mi moc nevyhovuje, raději bych jela víc po rovině. A hromadný závod? Věřím, že to bude dobré, forma by měla na mistrácích gradovat. Záleží, jak se pojede, zda se bude od začátku nastupovat, kdo se bude snažit odjet. Silná v kopcích bude určitě Pavlína,“ uvedla Trefná, pro níž by bylo velkou výhodou, kdyby došlo na spurt.Prosadit se bude chtít i Tereza Trefná, která na nedávném závodě Tour of Adygeya v Rusku dospurtovala pro etapové vítězství.  Na loňském mistrovství byla v závodě jednotlivkyň na 4. místě, letos by chtěla medaili.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.