SuperCycling.cz

Nosková vyhrála časovku a má první velký titul

22. 6. 2017, 22:18

Nikola Nosková, členka profitýmu BePink Cogeas, ovládla na společném mistrovství republiky v Žiaru nad Hronom časovku žen, když druhou Jarmilu Machačovou z Dukly Praha porazila na trase dlouhé 26,2 km o devět vteřin. Bronz v českém mistrovství získala Tereza Korvasová.

n-seeek

Nosková dokázala využít neúčasti Martiny Sáblíkové, která letos šampionát vynechala kvůli přípravě na olympijskou sezónu v rychlobruslení, a získala svůj první titul mezi ženskou elitou. Sáblíkovou vystřídala na trůnu po její nepřetržité nadvládě od roku 2013.

„Jsem moc překvapená. Jelo se mi fakt dobře na to, jak foukalo a trať převážně mírně klesala. Na druhé obrátce jsem se podívala na hodinky a říkala si, že už jsou holky za mnou daleko, ale pomýšlela jsem na umístění tak do třetího místa. Jsem tedy hodně ráda, že jsem vyhrála, na časovku jsem si tolik nevěřila,“ řekla pro web Českého svazu cyklistiky Nosková.

Mistryní republiky mezi juniorkami se stala Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec), pro druhé místo si dojela Barbora Džerengová (Dukla Praha) a třetí skončila Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun).

goljec

Mezi juniory byl favoritem na titul Richard Holec startující v dresu Favoritu Brno, ale obhajoba zlata mu nevyšla. Nad jeho síly byl Vojtěch Sedláček (CK Příbram Fany Gastro), třetí skončil Šimon Vaníček (Express CZ - Scott Team Kolín).

„Na pódium jsem si věřil, to musím přiznat. Formu jsem si potvrdil před čtrnácti dny na Trofeo Karlsberg. Teď o víkendu jsem ještě trénoval za motorkou s panem Vršeckým, takže jsme vyladili formu, co to šlo. Překvapený ale určitě jsem, protože Richard je v časovce hodně dobrý a bál jsem se ho,“ uvedl Sedláček.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.