SuperCycling.cz

Nejtěžší závod v ČR Krušnoton startuje už popáté

3. 8. 2014, 07:49

Druhá srpnová sobota se pomalu blíží a spolu s ní roste i očekávání dalšího, již 5. ročníku nejnáročnějšího silničního cyklistického maratonu u nás. Na cyklisty čeká 250 kilometrů s téměř 5 kilometry převýšení, což z něj dělá silniční maraton s nejvyšším převýšením v ČR.

Pohled do pelotonu Krušnotonu 2013.

Pohled do pelotonu Krušnotonu 2013.

„Krušnoton nechce být podle jen děsivým závodem s hrůzou nahánějícími parametry. Naopak, nabízí i dvě kratší trasy o délce 180 km s převýšením 3500 metrů a 110 km s převýšením 1500 metrů. Zvládnout by ho proto měli skoro všichni,“ lákají organizátoři. Detailní informace o jednotlivých trasách najdete ZDE.

Novinkou letošního ročníku je Giro Lannutti, které na střední a dlouhé trati nahradí vrchařské prémie. Jde o měřený okruh v úseku Fláje – Klíny – Litvínov – Dlouhá Louka – Fláje o délce 41 km, který bude vyhodnocen v samostatné výsledkové listině.

Organizátoři Krušnotonu pro vás ve spolupráci se Supercycling.cz nachystali soutěž o startovné zdarma. Stačí, když odpovíte správně na otázku: Které stoupání ze Svaté pětice na trase Krušnotonu má největší převýšení? Odpovědi posílejte na info@krusnoton.cz. Uzávěrka je 6. 8. o půlnoci. Ze všech došlých odpovědí budou vylosováni tři šťastlivci, kteří dostanou startovné zdarma!

Jako v předchozích letech bude i tentokrát vše připraveno tak, aby si závodníci všech úrovní mohli prožít atmosféru velkého sportovního podniku. Samozřejmostí je vybavené zázemí závodu, čipová časomíra, doprovodné vozy, bohaté bufety, občerstvení, sprchy a příjemné posezení v cíli, tombola, suvenýr na památku a především krásná trať.

krusnoton 1

Na trati jsou celkem 4 bufety, z toho 2 na krátké trati: bufet Sněžník - dlouhá trať 50. km, bufet Cínovec - krátká 45. km, střední 35. km, dlouhá 95. km, bufet Fláje - poprvé- krátká 65. km, střední 70. km, dlouhá 130. km - podruhé: střední 110. km, dlouhá 170. km, bufet Mirošovice - střední 150. km, dlouhá 210. km. Na bufetech najdete ionťák, vodu, Colu, nealko pivo, k jídlu obložené housky, salám, sýr, buchty a koláče, palačinky, sušené ovoce, sůl, melouny, banány nebo tyčinky. A k tomu ještě milou obsluhu :-)

Výše startovného při registraci online do 6. 8. 2014 je pro krátkou trasu je 400,- Kč, pro střední trasu 450,- Kč a 500,- Kč pro nejdelší trasu. Při registraci v místě závodu je startovné ve výši 600,- Kč pro všechny trasy. Startovné zahrnuje účast v závodu, měření čipovou technologií, 5x (4x, 3x) občerstvení na trati, teplé jídlo v cíli. Přihlásit se můžete ZDE:

Zázemí závodu se nachází ve městě Teplice, u nové sportovní haly na Stínadlech. Zde bude probíhat prezentace a vyhlášení výsledků. K dispozici je neplacené parkoviště, restaurace, ubytování, úschovna kol, sprchy, wc.

krusnoton 2

Silniční závod se jede za plného silničního provozu. Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a je povinen mít po celou dobu trvání závodů cyklistickou přilbu na hlavě!

Svatá pětice je označení pěti nejtěžších stoupání na nejdelší trati. Jedná se o následující kopce: Sněžník, Nakléřov, Komáří Vížka, Mikulov, Dlouhá Louka. ZDE si můžete prohlédnout přehled nejzajímavějších stoupání na všech trasách.

Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které je připraven v prostoru cíle velkého Krušnotonu malý Krušnotonek. Zváni tedy jsou i rodiče se svými ratolestmi. Speciální vložený závod od pořadatelů Tour de Kids se bude konat v zázemí parkovacích ploch u sportovní haly v Teplicích od 12 hodin. Hlásit se můžete ZDE. Více o dětských závodech ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.