SuperCycling.cz

Na Czech Tour přijede Etixx a zřejmě i Sky!

12. 1. 2015, 08:41

I když do startu Czech Cycling Tour 2015 zbývá skoro ještě sedm měsíců, jede se 13.-16. srpna, už nyní se začíná rýsovat sestava, jaká by se v České republice mohla objevit. Domluvena je účast elitní formace z WorldTour Etixx-Quick Step, na dobré cestě je i jednání se Sky! Supercycling to řekl Jaroslav Vašíček z pořádající společnosti TTV Sport Group.

Dresy stáje Etixx-Quick Step budou k vidění na Czech Tour 2015.

Dresy stáje Etixx-Quick Step budou k vidění na Czech Tour 2015.

„Jednání s Etixx-Quick Step je dotaženo do konce. Přijedou k nám hned po Kolem Polska, které končí v sobotu a do čtvrtečního startu Czech Tour už budou bydlet u nás. Jsme domluveni i na financích. Navíc máme v jejich sestavě přislíbenu jednu hvězdu,“ řekl Vašíček.

Czech Tour letos povýšila do kategorie UCI 2.1 a podle regulí tam může startovat až polovina týmů z WorldTour, což je však nereálné. Jednak proto, že závodů je ve stejném termínu několik a hlavně kvůli tomu, že se týmům z elitního seskupení musí platit startovné. Jinak je nedostanete.

„O ty týmy musí člověk dva roky bojovat, než si řeknou, že je to fakt dobrý závod. Nikdo z WorldTour o nás pořádně neví, proto musíme investovat. Konkrétní částky na startovné nebudeme prozrazovat, ale pohybujeme se v řádech desítek tisíc eur,“ přiznal Vašíček s tím, že kromě peněz často rozhodují i osobní kontakty. U Czech Tour je situace snazší v tom, že ředitelem je bývalý skvělý profesionál Ján Svorada.

Co se týče dalších týmů, mohla by se v České republice v srpnu objevit i sestava Sky! „Pomáhá nám s tím König. Mají zájem a v tuhle chvíli bych to viděl na 90 procent jisté. Rádi bychom měli tři týmy z WorldTour, jednání stále probíhají,“ prohlásil Jaroslav Vašíček.

hirt czech tour

Jan Hirt by se na Czech Tour mohl objevit i v roce 2015, jen v jiném dresu.

Z pro-kontinentálních týmů z druhé divize mají organizátoři podepsány smlouvy s CCC Sprandi Polkowice (mohli by přijet Hirt a Černý) a Bora-Argon 18 (Bárta). „Kromě toho jednáme s Colombií a MTN-Qhubeka. Ti řekli, že mají zatím program do Tour, protože doufají v přidělení divoké karty. Ale pokud se dostanou na Tour de France, pojedou i u nás,“ řekl Vašíček.

V tuto chvíli registrují organizátoři zájem zhruba ze 70 týmů. Z českých stájí mají zatím jistotu účasti Whirlpool-Author, AWT-GreenWay, jet by mělo i reprezentační družstvo cyklokrosařů.  „Dál se uvidí. Týmy budeme vybírat na přelomu ledna a února a dvě místa si vždycky necháváme volná na poslední chvíli,“ dodal Vašíček.

Pro závod na území České republiky představují v srpnovém termínu konkurenci Eneco Tour zařazené do WorldTour, ve stejné kategorii jako Czech Tour je Tour de l´Ain ve Francii a v kategorii 2.HC Arctic Race v Norsku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.