SuperCycling.cz

Na Czech Cycling Tour dorazí i hvězdy stáje Orica-GreenEDGE

17. 6. 2014, 09:53

Šestý ročník etapového závodu UCI kategorie 2.2 Czech Cycling Tour se pojede od 17. do 20. července. Organizátoři z TTV Group, kteří letos pořádali ZM U23, závod Visegrádské čtyřky a chystají se na domácí šampionát, slibují na startu Czech Tour řadu hvězd.

Luke Durbridge (vlevo) oblékl po vítězství v týmové časovce Gira bílý dres. Vpravo jeho stájový kolega Ben Swift.

Luke Durbridge (vlevo) oblékl po vítězství v týmové časovce Gira bílý dres. Vpravo jeho stájový kolega Ben Swift.

Centrem Czech Cycling Tour bude tradičně Haná. Do Olomouce přijede konkurence, která se na českých silnicích už hodně dlouho nesešla. Doslova ve hvězdné sestavě přijede reprezentační celek Austrálie v čele s dvojicí Luke Durbridge a Michael Hepburn z jedné z nejlepších stájí současného profipelotonu Orica-GreenEDGE.

Oba teprve třiadvacetiletí cyklisté byli letos v sestavě své stáje při vítězné časovce družstev na Giro d´Italia v severoirském Belfastu, v loňském roce v italském Montecatini Terme byli členy stříbrné sestavy Orica-GreenEDGE v časovce týmů.

Durbridge je mistrem světa 2011 v časovce kategorie U23 a rok předtím skončil stříbrný. Letos byl druhý na etapovém závodě VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde. Hepburn je zase úřadujícím australským šampiónem v časovce, kterou vyhrál právě před Durbridgem. Letos vyhrál časovku na etapáku Kolem Kataru, kde porazil Booma, Cancellaru, Terpstru a další excelentní časovkáře.

Oba mají i medaile z dráhy, Hepburn byl například členem stříbrného australského kvarteta ve stíhacím závodu na 4 kilometry na olympijských hrách v Londýně.

hepburn quatar

Michael Hepburn po vítězství v časovce Kolem Kataru.

Ale rozhodně nebudou sami, na koho stojí za to se přijít podívat. Jména jako Alex Rassmusen, Francisco Mancebo či Lucas Sebastian Haedo jsou zárukou, že letošní ročník Czech Cycling Tour bude zcela jistě po sportovní stránce skvěle obsazen.

Již 38letý Španěl Mancebo bude lídrem stáje SkyDive Dubai Pro Cycling Team a i když má svá nejlepší léta za sebou, ve světě profesionální cyklistiky je to velké jméno. Pětkrát skončil v Top 10 celkové klasifikace Tour de France (nejlépe 4. 2005), na Vueltě byl před deseti lety čtvrtý. Letos např. vyhrál závod Tour de Kumano v Japonsku. Spolu s ním bude v týmu výborný spurtér Lucas Sebastian Haedo z Argentiny, který za sebou má angažmá v Saxo Bank či Cannondale.

V dánském týmu Riwal Cycling Team bude zase jedničkou Alex Rasmussen, který v roce 2010 vybojoval zlato na dráhovém světovém šampionátu ve scratchi, na olympijských hrách v Pekingu byl členem stříbrného stíhacího kvarteta a na silnici je skvělý především v jízdě proti chronometru. Před dvěma lety vyhrál s týmem Garmin časovku družstev na Giru, v roce 2011 byl v individuální časovce na Giru druhý.

rasmussen volta

Alex Rasmussen v dresu stáje Garmin-Sharp táhne únik na loňské Vueltě.

Czech Cycling Tour začne 17. července časovkou družstev, kterou uvidí Moravská Třebová. Druhá etapa povede z Olomouce do Mohelnice a třetí, královská, ze Zábřehu na Moravě do Šternberku. Tato etapa je okořeněna úžasnou scenérií Jeseníků a výjezdy na Ramzovské sedlo, Vidly, Hvězdu, letos poprvé zařazený Pasecký Žleb, Dálov, s vyvrcholením dvou okruhů po proslulé motoristické trati Ecce Homo.

Závěrečným dějstvím je tradičně olomoucká etapa, kde na jezdce čeká po padesáti kilometrech jízdy deset devítikilometrových okruhů s cílem v obci Dolany.

 

Program Czech Cycling Tour 2014

17. července - 1. etapa: týmová časovka v Moravské Třebové na 20 km (start v 17.00)

18. července - 2. etapa: Olomouc-Mohelnice (152 km, start ve 13.30)

19. července - 3. etapa: Zábřeh-Šternberk (192 km, start v 11.00)

20. července - 4. etapa: Olomouc-Dolany (142 km, start v 11:00)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.