SuperCycling.cz

Kukrle z Favoritu králem Krakonošova cyklomaratonu

2. 8. 2014, 19:50

Vítězem prvního ročníku silničního ČEZ Krakonošova cyklomaratonu v Krkonoších se stal Michael Kukrle z Favoritu Brno. Druhý skončil Michael Boroš (ČRZ Cyklo Team Tábor), třetí Martin Hebík (CK Příbram-Fany Gastroservis). Profesionálové z Favoritu závodu dominovali, v elitní desítce byli hned čtyři.

Michael Kukrle z Favoritu vyhrává spurt před Michalem Borošem a Martinem Hebíkem.

Michael Kukrle z Favoritu vyhrává spurt před Michalem Borošem a Martinem Hebíkem.

„Už od startu se jelo hodně ostře. První dva kopce byly rozřazovací, peloton se řádně roztrhal už po 30 kilometrech. Na Pomezních boudách se na čele utvořila dvanáctičlenná skupina, která se v dalším stoupání na Pražskou ještě rozdělila,“ popisoval ředitel závodu Jan Slavíček.

Vpředu zůstali Kukrle a Neuman z Favoritu Brno, Boroš, Hebík a zkušený Svoboda (CK Kolokrám-Svijany). Ti si to nakonec rozdali o prvenství. „Kukrle to zvládl nejlíp. Najel první do poslední zatáčky a měl ideální pozici. Tam už by se přes něj kdokoliv těžko dostával,“ řekl Slavíček.

dedek

Nejstarším účastníkem 130 km dlouhého závodu s převýšením přes 2200 metrů byl 72letý Šlechtislav Žalský. Zvládl to za 5:25 hod. Klobouk dolů!

Jako ředitel závodu byl příjemně překvapen. „Počty předčily naše očekávání,“ přiznal. Do ČEZ Krakonošova cyklomaratonu nakonec vyrazilo 309 lidí, k tomu se na dětských závodech představilo skoro 80 malých cyklistů.

„Zájem byl veliký, přijeli profesionálové i hobbíci. Skvěle nám vyšlo počasí, v Trutnově jsme měli výborné zázemí. Spolupráce s policií fungovala na jedničku. Sice nás uspořádání závodu stálo hodně úsilí, ale ohlasy ze strany závodníků byly velmi dobré. Rozhodně nezůstaneme jen u jednoho ročníku, chceme ze závodu udělat tradici,“ dodal Slavíček.

Výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.