SuperCycling.cz

Martina Sáblíková: Poslední tři kola jsem málem umírala

28. 6. 2014, 14:20

Martina Sáblíková zadupala soupeřky do země a po časovce vybojovala ve Slavkově i titul mistryně republiky v závodě s hromadným startem. Po heroickém výkonu, když ve velkém vedru odjela z pelotonu na 20. kilometru a do cíle svůj náskok neustále zvyšovala. Nakonec měla k dobru více než 5 minut! „Bylo to strašně těžké,“ řekla totálně vyčerpaná po projetí cílem.

Vítězné gesto Martiny Sáblíkové.

Vítězné gesto Martiny Sáblíkové.

Proč jste se rozhodla nastoupit tak brzy?

Jela jsem si svoje tempo do kopce, najela jsem dopředu a najednou jsem tam byla sama. Řekla si, že to zkusím a že mě přinejhorším dojedou v dalším kopci. Pak začal náskok narůstat, tak jsem na nic nečekala a jela.

Pak jste ale absolvovala více než sedmdesátikilometrovou sólovou jízdu ve vedru a větru. Vyčítala jste si to hodně?

Byl to můj nejtěžší závod na silnici. A nejdelší únik. Díky tomu větru to bylo hodně těžké a v posledních dvou kolech už se na mě podepsalo i vedro.

sablice po dojezdu 2

Sáblíková bezprostředně po dojezdu.

Nebylo zbytečné nastoupit takhle brzy?

Vyplynulo to ze situace. Trenér ke mně v autě přijel, až když jsem měla skoro minutu k dobru. První tři kola jsem se měla šetřit a místo toho jsem poslední tři kola umírala... Hlavně na konci jsem toho měla plné zuby. Možná i proto, že jsem celý týden měla rýmu a včera večer se k tomu ještě přidal kašel.

Když vám hlásili, že máte k dobru pět minut, co vám blesklo hlavou?

Doufala jsem, že neumřu a že mě nedojedou (úsměv).

dalsi sablice k MR

Gratulace od trenéra Petra Nováka.

Zdejší kopcovitý okruh vám byl šitý na míru. I díky tomu jste z toho udělala show jedné závodnice?

Vyhovovaly mi ty kopce. Čekala jsem, že se třeba někdo chytne a nepojedu sama. Když jsem se trhla, kousek za mnou byla jedna juniorka. Za chvíli jsem se otočila a už tam nebyla. Čekala jsem tam hlavně Anežku Drahotovou a Pavlínu Šulcovou.

stupne sablice

Tři nejlepší ženy: zleva stříbrná Anežka Drahotová, zlatá Martina Sáblíková a bronzová Pavlína Šulcová.

Je tohle vizitka, že jste tak výjimečná i na silnici, nebo jsou ostatní tak špatné?

Nemyslím si, že by ostatní holky nebyly dobrý, mně to prostě extrémně sedlo. Jak se vyjel kopec ve druhém kole a foukal vítr do zad, udělala jsem si náskok, který narůstal. Ale na první kopec se mnou jelo deset až patnáct holek.

sablice jede MR

Pojedete teď na avizovaný silniční etapák Tour de Feminin do Krásné Lípy?

Teď to budeme řešit s trenérem a koordinátorem reprezentace. Byla by to pro mě dobrá škola, potřebuju se učit jezdit v balíku. Tady se snažím odjet do kopce, abych z kopců nemusela jezdit v pelotonu, protože se bojím, že někdo spadne a já poletím přes něj.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.