SuperCycling.cz

Kreuziger získal popáté korunu Krále cyklistiky

29. 11. 2018, 00:04

Roman Kreuziger byl ve středu večer vyhlášen na výstavišti PVA EXPO PRAHA Králem cyklistiky za rok 2018. Šestý muž letošního MS v Innsbrucku vyhrál anketu již popáté v kariéře.

KRALROMAN1

Víckrát už triumfovali jen Ján Svorada (6x) a legendární bratři Jan a Jindřich Pospíšilové (8x). „Od mého prvního vítězství v anketě uběhlo už 14 let, ale veteránem se rozhodně necítím. Doufám, že tu ještě nejsem naposledy,“ řekl 32letý Kreuziger při vyhlášení. Kromě nejvyššího ocenění zvítězil také v kategorii SILNICE.

Cyklista stáje Mitchelton-Scott letos kromě MS zazářil i na oblíbených ardenských klasikách: byl druhý na Amstelu, kde nestačil jen na Dána Valgrena, s nímž se příští rok sejde v týmu Dimension Data, čtvrtý na Valonském šípu a osmý na Lutychu.

S Alaphilippem jsme byli jediní, kdo skončil ve všech třech závodech v TOP 10. Dodalo mi to motivaci do další části sezóny, hlavně směrem k mistrovství světa,“ prozradil staronový král. V anketě poprvé triumfoval v roce 2004, další prvenství přidal v letech 2008, 2009, 2013 a nyní.

Na MS v Innsbrucku překonal šestým místem letité maximum současného reprezentačního trenéra Tomáše Konečného, jenž byl v Lisabonu 2001 devátý. „Už to moje umístění bylo dost zaprášené a bylo na čase ho překonat. Jsem rád, že se to Romanovi povedlo,“ řekl Konečný, jenž Kreuzigerovi předával cenu za nejlepšího silničáře s Jánem Svoradou.

V přímém přenosu České televize byli v rámci vyhlášení 54. ročníku ankety oceněni také další úspěšní závodníci napříč oblastmi cyklistiky. Síň slávy Českého svazu cyklistiky přivítala nového člena, kterým se stal Jiří Škoda, majitel bronzové medaile z časovky družstev na OH v Moskvě 1980 a stejného kovu ze stejné disciplíny na MS v Praze o rok později.

Cenu fair-play převzali náš nejlepší cyklistický rozhodčí Miroslav Janout a dlouholetý spíkr známý hlavně z cylokrosových závodů Jindřich Pulman.

vsichnikralovec

Stejně jako Kreuziger si dvě vítězství odnesl i Jakub Šťastný, který byl zvolen nejlepším dráhařem a nejlepším juniorem. Obrovský talent české dráhové cyklistiky stihl za rok 2018 posbírat celkem šest medailí z mistrovství světa a Evropy. Všechny navíc získal během dvou týdnů ve švýcarském Aigle. „To, co dokázal, je super. Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme,“ pochválil ho Kreuziger.

Mezi bikery zvítězila mistryně světa ve fourcrossu Romana Labounková, kategorii cyklokrosařů ovládl Michael Boroš, jenž letos obhájil titul domácího šampiona, nejlepšími sálovými cyklisty jsou reprezentanti v kolové Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk.

Král cyklistiky 2018

Absolutně                               Roman Kreuziger

SILNICE                                  Roman Kreuziger

MTB                                       Romana Labounková

DRÁHA                                   Jakub Šťastný

CYKLOKROS                           Michael Boroš

TRIAL                                    Alžběta Pečínková

SÁLOVÁ CYKLISTIKA               Jiří Hrdlička ml. a Roman Staněk

NEJLEPŠÍ JUNIOR                   Jakub Šťastný

HANDICAPOVANÍ CYKLISTÉ     Patrik Jahoda

BMX                                       Eliška Bartůňková

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.