SuperCycling.cz

Kreuziger do Slavkova nepřijede a Tour nemá jistou

25. 6. 2014, 19:53

Roman Kreuziger dnes prozradil, že kvůli tréninkovému bloku v Itálii nebude startovat na společném mistrovství českých a slovenských cyklistů ve Slavkově u Brna. Zmíněný blok by měl být finální přípravou na Tour de France, kterou však podle svých slov ještě nemá jistou. Tým Tinkoff-Saxo finální nominaci stále neoznámil.

Roman Kreuziger do Slavkova nedorazí.

Roman Kreuziger do Slavkova nedorazí.

„V tuhle chvíli vím jen to, že se širší nominace se zúžila ze 14 na 11 jmen, ve kterých jsem. Ale nic hotového není a měli bychom se to dozvědět asi až v pondělí. Tým nás chce nechat ještě pár dní v napětí,“ prozradil Kreuziger.

Jistou nominaci má ze závodníků Tinkoff-Saxo španělský lídr Contador, pokud se nestane něco neočekávaného, měli by tam být i Rogers, Roche a také Kreuziger, jenž byl vloni klíčovým pomocníkem Contadora v nejtěžších etapách a sám skončil pátý.

roman na pouziti web

V úterý odcestoval na tréninkový blok do Itálie, a proto bude chybět ve Slavkově na domácím šampionátu. „Bylo to po domluvě s trenérem. Mám naplánovaný blok v kopcích a rozhodli jsme se, že pro mě bude lepší v dalších dnech trénovat. Já jsem letos nikde nevyhlašoval, že na mistráku startovat budu. Objevilo se to jen v nějaké tiskové zprávě od pořadatelů, ale se mnou nikdo nemluvil,“ vysvětlil Kreuziger.

Připustil však, že by jednou rád získal dres českého mistra. „Bylo by hezké vzít hned po mistráku ten dres na Tour, ale teď není ten okamžik. Pokud vyhraje mistrák Leo König, bude ho letos na Tour určitě dobře prezentovat,“ dodal český cyklista stáje Tinkoff-Saxo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.