SuperCycling.cz

Královskou etapu Czech Tour ovládl Hirt z Etixxu

19. 7. 2014, 20:38

Vítězem třetí královské etapy šestého ročníku závodu Czech Cycling Tour ze  Zábřehu do Šternberku se stal třiadvacetiletý Jan Hirt z celku Etixx. Dominanci této české stáje v etapě podtrhl druhým místem Karek Hník. Žlutý udržel nizozemský cyklista Ike Groen z týmu De Rijke.

Jan Hirt si jede pro vítězství v královské etapě.

Jan Hirt si jede pro vítězství v královské etapě.

„Naše taktika byla zaútočit až v závěrečných okruzích a vyšlo to skvěle. Etapu jsme kontrolovali. Karel (Hník) měl za úkol především chytat nástupy a já zaútočit. Vsadil jsem tam všechny síly hned v úvodu a to soupeře asi zaskočilo. Nikdo za mnou nevyrazil a nakonec Karel skončil hned za mnou, takže to dopadlo skvěle,“ tvrdil spokojený Jan Hirt.

„Po dost velké ztrátě v úvodní časovce jsme se soustředili na etapový úspěch, protože celkové umístění je asi pryč. Zítra to již asi bude pro sprintery a myslím, že se toho moc nezmění,“ odhadoval Hirt.

hirt 2 3 tape

Radost Jana Hirta v cíli.

Na trati dlouhé 199 kilometrů na jezdce čekaly tři rychlostní a především osm vrchařských prémií, navíc je po celou etapu provázelo obrovské vedro přes třicet stupňů. A opět se závodilo prakticky od začátku.

První větší únik se zrodil již kolem třicátého kilometru a ve vedoucí šestici se ocitli  Svendgaard (Dán.), Kirpsza (Pol.), Hamelink (Niz.), Van Goethem (Niz.), Rus Nikolajev a Polák jezdící v barvách Bauknechtu Author Kasperkiewicz. Na čtyřicátém kilometru měla šestice náskok 1:40, přestože ji v jednu chvíli přibrzdily stažené závory, ale jen na několik vteřin.   

ilustracka 3 tape CZZ

To již jezdci mířili do jesenických kopců a ve stoupání na první vrchařskou prémii na Ramzové nestačil tempu Van Goethem. Zbylá pětice se rozdělila, ale při výjezdu na další kopec Vidly byli pelotonem všichni dostiženi. Na vrcholu stoupání a v následném sjezdu se hlavní pole rozdělilo a vepředu zůstalo padesát jezdců. Postupně se na čele vytvořila desetičlenná skupina, ale v ní nebyl ani jeden český jezdec.

Ale situace se na velice náročné trati měnila rychle. Po pár kilometrech byl na čele osamocený Dvorský (Bauknecht Autor), ovšem na další vrchařské prémii již byl ve vedení polský jezdec Bernas, ale největší favorité se stále drželi v závětří a čekali až na dva závěrečné kopce na Ecce Homo ve Štenberku.

hnik 3 tapa

Karel Hník podtrhl úspěch Etixxu druhým místem.

Hned na začátku prvního stoupání v cílovém městě nastoupil razantně Hirt a nikdo se jej nedokázal udržet. Při prvním průjezdu vrchařskou prémií již měl dobru náskok 40 vteřin a do cíle jej ještě dokázal mírně zvýšit.

sampioni 3 tape CCT

Nejlepší závodníci Czech Cycling Tour po královské etapě.

Triumf barev české stáje Etixx umocnil druhým místem Karel Hník, když mu k tomu pomohl i pád Australana Roberta Powera s nímž šli do spurtu. Australan však nezvládl závěrečnou zatáčku padesát metrů před cílem a skončil na zemi, třetí místo tak spadlo do klína Francouzi Baldovi.

Výsledky 3. etapy ZDE

Průběžné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.