SuperCycling.cz

Král časovky Černý chce výš. Sní o Lotto Soudal

22. 6. 2018, 06:26

Má za sebou čtyři roky v dresu polské stáje CCC Sprandi Polkowice, poslední dvě sezóny obléká dres domácí jedničky Elkov Author. Letos má Josef Černý famózní sezónu, kterou ve čtvrtek okořenil titulem mistra republiky v časovce.

blek34

Česko už je mu malé, říkají skoro všichni kolem. Dobře to ví i on sám. V pětadvaceti letech je v ideálním cyklistickém věku a kdy jindy než teď, by měl vystřelit do nejvyšších pater cyklistiky. Pokud má někdo ze současných českých závodníků na WorldTour, pak je to právě on.

„Mluví za mě výsledky. Víc udělat nemohu,“ říká Černý.

Nemá agenta, který by mu cestu do WorldTour určitě mohl více usnadnit. „Zatím nikoho nemám. Pár nabídek jsem měl, musím to promyslet. Když jsem neměl výsledky, tak neměl zájem o spolupráci nikdo. Teď je možností spousta. Agenti se ozývají a ujišťují, že mě někam dostanou. Ale je třeba být opatrný,“ tvrdí časovkářský šampión.

ti78

Sen v podobě WorldTour má. A překvapivě nevystřelí jméno některého z největších gigantů. „Pro mě je to Lotto Soudal, Líbí se mi Belgie a rád bych se profiloval jako klasikář. V mých očích je to jeden z top týmů,“ prozrazuje Černý.

Našlápnuto do nejvyšších sfér už měl z CCC. Z druhé divize se přece jen chodí do WorldTour snáz. Ale začčal trochu stagnovat, skončila mu smlouva a on se vrátil domů. Pomocnou ruku podal Elkov Author. „Byl jsem hodně mladý, taky nemocný. Potřeboval jsem se oklepat, znovu si stanovit cíle a opřít se do toho. Už minulý rok to bylo lepší,“ říká.

Cyklistikou teď naplno žije, má to v hlavě srovnané. Investuje do sebe. Od poloviny října do dubna měl pronajatý apartmán v Calpe. „Jezdil jsem tam s CCC na soustředění, zalíbilo se mi tam. Dá se tam dojet autem. Na trénink jsou v Calpe ideální podmínky, příprava se prodlouží o dva měsíce. Tam se dá jezdit pořád, zatímco doma to nejde. Osvědčilo se mi to, za rok to udělám znovu,“ tvrdí.

ajestmrblack

Teď ho čeká další výzva. V neděli se s Elkov Author postaví na start silničního závodu na mistrovství republiky v Plzni, kde budou vzhledem k početní převaze patřit k velkým favoritům. A Černý bude určitě lídrem sestavy. „Připravený jsem dobře, ale je nás víc, kteří jsou na tom dobře. Uvidíme, jak se bude závod vyvíjet a jak se s tím popereme...“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.