SuperCycling.cz

Kadlec uzavře v pátek na dráze v Motole bohatou kariéru

8. 12. 2014, 08:42

Milan Kadlec, jeden z nejzkušenějších a nejúspěšnějších českých cyklistů posledních let, zakončí v pátek na dráze v Motole při mistrovství republiky ve stíhačce družstev a bodovačce svou bohatou kariéru. Čtyřicetiletý výborný silničář i dráhař se rozloučí v mistrovském bodovacím závodě na 40 km.

„Loučit se hodlám samozřejmě vítězně, ale proti bude určitě třeba obhájce loňského titulu Vojta Hačecký a ani o generaci mladší kluci se rozhodně jen tak nevzdají, takže si to uděláme vzájemně moc pěkný,“ řekl s úsměvem Kadlec, který se v Dukle stane trenérem.

Během více než dvacetileté kariéry dosáhl mnoha úspěchů. Má řadu titulů z dráhy, je mistrem republiky v silničním závodě. Několik let působil jako silničář v Itálii včetně elitních týmů Mobilvetta, Lampre a Vini Caldirola. Dvakrát jel Giro (2000, 2002), jednou Vueltu. Tu však v roce 2002 nedokončil.

Dvakrát startoval na olympiádě (Atény 2004, Peking 2008), v Aténách byl pátý v bodovačce. Ta byla vždy jeho parádní disciplínou a v roce 2010 v ní získal bronz na mistrovství světa.

kadlini plakat

Teď mohou fanoušci cyklistiky vidět Kadlece naposledy v akci jako aktivního závodníka. Program posledního letošního cyklistického mistrovství republiky začíná na motolském velodromu v pátek 12. prosince už v 11 hod. rozjížďkami čtyřčlenných družstev mužů a nově i žen ve stejném počtu a na 4 km. Navazují rámcové závody mládeže pod hlavičkou Velké ceny Prahy, do které spadá i závod v keirinu a sprintu mužů.

„Účast v keirinu a sprintu přislíbili i naši nejrychlejší cyklisté - olympionik a momentálně držitel třetího nejlepšího světového času na 200 metrů Pavel Kelemen nebo mistr Evropy na 1 km Robin Wagner,“ prozradil reprezentační trenér sprinterů Petr Klimeš.

Večerní program potom odstartuje v 17.30 a v rychlém sledu se budou střídat finálové jízdy stíhaček družstev, sprintu a keirinu.

Mezi ženami bude ve scratchi startovat i mistryně světa v bodovačce z loňského roku Jarmila Machačová, které ale budou v tomto společném závodě šlapat na paty nadějné juniorky, sestry Kaňkovské.

Mistr republiky bude dekorován na velodromu v ulici Nad Hliníkem v pražském Motole kolem deváté hodiny večer, vstup je volný a občerstvení zajištěno.

V doprovodném programu si nejmenší děti zazávodí na odrážedlech, týmoví mechanici se utkají v dovednostní soutěži a budou představeni nejúspěšnější závodníci nejen dráhové cyklistiky. Mistrovství pokračuje v sobotu a v neděli závody v omniu žen a mládežnických kategorií.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.