SuperCycling.cz

Černý porazil Bártu a získal titul z časovky!

21. 6. 2018, 21:08

Josef Černý z týmu Elkov Author slaví premiérový titul z časovky. Pětinásobného šampióna Jana Bártu, svého současného stájového kolegu, porazil v Karlových Varech na 40kilometrové trati o 38 vteřin. Úspěch královéhradeckého týmu podtrhl třetím místem Michael Kukrle.

pepiiiiii

„Je to pro mě nový pocit, který si hodně užívám,“ přiznal Černý, jenž bude celý rok oblékat ve všech časovkách, které pojede, dres českého mistra. Vloni skončil třetí, dnes získal vysněné zlato.

bednazvaruuu

Ale nebylo nečekané. Časovku zajel výtečně v neděli na závodě Kolem Slovinska, když skončil třetí, zatímco Bártu dost poznamenal pád na stejném závodě.  Že jel Černý mistrovskou časovku skvěle, to bylo vidět už po polovině trati, kdy měl na Bártu k dobru 20 vteřin.

„Věděl jsem, že už na prvním kopci jsem na něj najel patnáct vteřin. Pak jsem se to snažil jen hlídat. Měl jsem skvělé nohy, byl jsem schopný pořád zrychlovat. Neměl jsem žádnou krizi,“ prozradil. Nad dotazem, jak moc ho těší skalp Bárty, se jen pousmál. „Titul zůstal v týmu, takže jsme spokojeni.“

rtickaa

Bárta, který v posledních šesti letech získal pět titulů, bral druhé místo s nadhledem. „Je taky dobré. Pepa jezdí opravdu dobře a dnes to potvrdil, zaslouží si ten titul. Alespoň budu mít příští rok o to větší motivaci,“ řekl Bárta.

Štybara zbrzdil technický problém

Druhá část závodu nevyšla kvůli technickému problému s kolem Zdeňku Štybarovi. Cyklista týmu Quick-Step Floors byl jediným borcem z WorldTour, který časovku jel. Po prvním okruhu byl třetí, pak ale ztratil a skončil až sedmý.

stybyvaryc

„Mrzí mě to, protože si myslím, že jsem si tu časovku dobře rozjel. Nevím, zda bych ve druhém kole stáhl tu minutu na Pepu Černého, ale určitě jsem tam byl schopný ještě zrychlit, protože jsem si to rozjel docela rozumně,“ líčil Štybar.

„Potom jsem ale musel měnit kolo. Jel jsem skoro pět kilometrů s kolem, u kterého mi sjelo dolů sedlo. Bylo to asi dva kilometry před cílem a jel jsem tam přes padesát, tak jsem to nechtěl měnit v takhle rychlém úseku. Vyměnil jsem to hned poté, co přišlo stoupání do kopce. Ale jak mi sjela sedlovka, dostal jsem křeč a ve druhém okruhu jsem nemohl pořádně jet. Vlastně jsem to jen dojel,“ uvedl Štybar. Chuť si může spravit v neděli v Plzni, kde bude obhajovat titul v silničním závodě.

Elkov Author má i titul mistra republiky mužů do 23 let, který získal Jakub Otruba. Za ním skončila dvojice jezdců Topforex-Lapierre Roman Lehký a Richard Holec.

Zlato Korvasové, Nosková spadla

Mistryní České republiky v časovce žen se stala Tereza Korvasová. Druhá dojela zkušená Jarmila Machačová, třetí příčkou potvrdila nadvládu Dukly Praha Melissa van Neck. Obhájkyně prvenství Nikola Nosková brzy po startu v zatáčce spadla a závod nedokončila.

bednazvaru35

„Zlomila jsem přední kolo, karbonový výplet je totálně prasklý. Byl konec,“ přiznala smutná Nosková. „Jsem sice dost potlučená, mám naražená ramena, ale naštěstí to nevypadá na nic zlomeného. Věřím, že v sobotním silničním závodě nebudu chybět,“ dodala.

kpaduno

Korvasová naopak zářila štěstím. „Mám obrovskou radost, protože je to pro mě v podstatě teprve druhá sezóna v cyklistice a první titul od přechodu z atletiky, takže je to pro mě velmi cenné vítězství,“ uvedla nečekaná šampiónka, které se věnovala běhání, ale poslední dva roky to u ní vyhrává kolo. Možná i díky příteli, jímž je Karel Hník.

V ranním závodě juniorek byla suverénně nejrychlejší Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun). Titul mezi juniory získal favorizovaný Karel Vacek (Team Giorgi A.S.D.).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.