SuperCycling.cz

Ježek si pochvaluje trénink s Kulhavým na Kanárech

20. 12. 2014, 11:45

Nejúspěšnější handicapovaný cyklista světa Jiří Ježek se pomalu dostává do původní kondice po závažném zranění z mistrovství světa v Greenville. Spolu s dalšími členy tréninkové skupiny Viktora Zapletala absolvoval náročný desetidenní tréninkový kemp na Kanárských ostrovech.

jirka-a-jarda

Společnost mu dělali například olympijský vítěz a mistr světa Jaroslav Kulhavý nebo vítězka juniorské série Světového poháru a vítězka Olympijských her mládeže v Nanjingu, talentovaná Barbora Průdková.

Každodenní trénink v kopcích ostrova Gran Canaria dal Jirkovi úvodní odpověď na tolikrát diskutovanou otázku posledních měsíců – jak mu to půjde po úrazu na MS. „Moje pocity jsou smíšené. Na jednu stranu mám za sebou deset náročných tréninků v kopcích, o čemž se mi ještě před měsícem ani nesnilo,“ přiznal Jirka.

„Nebylo snadné naskočit do tréninkového rytmu po třech měsících rekonvalescence, kdy jsem byl schopen jezdit jen něco kolem hodiny na trenažéru. Tady to najednou byly 4,5 hodiny denně, během kterých člověk nastoupá kolem 2500 metrů. Byl jsem nadšený, že si můžu cyklistiku zase užívat,“ řekl Ježek.

jirka 2 kanary

Na druhou stranu mu soustředění ukázalo, že dopady jeho zranění jsou opravdu vážné a stále limitující. „Kdo mě zná, tak ví, že bych už nejradši trénoval tak, jak jsem byl celý život zvyklý, ale to bohužel nešlo. Čísla, která se mi na mém computeru po tréninku objevovala, jsou hodně pozadu za tím, co bych si přál,“ litoval Jirka.

„Ale musím být trpělivý. Každopádně jsem moc rád, že jsem těch deset dní na Gran Canarii se skupinou trenéra Viktora Zapletala mohl absolvovat. Na přelomu roku odlétám na tradiční soustředění do Austrálie a tam budu v tréninku pokračovat,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    23. 12. 2014, 08:05 (před 5 roky)

    Jirka je velkej bojovník, to všichni víme. Tak snad se do toho dostane. Nezbývá než držet palce.

  • Ladislav
    20. 12. 2014, 12:04 (před 5 roky)

    Přeju mu,aby to bylo ok,ale měl jsem vlastně stejný úraz a už jsem se nikdy na úrověň před nedostal,navíc po velké námaze tělo protestuje.