SuperCycling.cz

Bárta opět králem časovky, na bedně i Vakoč a Štybar

26. 6. 2014, 21:11

Jan Bárta z německé formace NetApp je potřetí v řadě za sebou českým mistrem v časovce. Dnes jednoznačně ovládl závod společného šampionátu se Slováky ve Slavkově u Brna. Druhý nejrychlejší čas zajel Slovák Peter Velits, zbývající medaile v českém mistrovství brali kolegové ze stáje Omega Pharma-Quick Step Petr Vakoč a Zdeněk Štybar.

Trojlístek nejlepších v českém mistrovství: zleva Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Petr Vakoč.

Trojlístek nejlepších v českém mistrovství: zleva Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Petr Vakoč.

„Na mistrovskou kombinézu jsem docela už docela zvyklý, tak jsem rád, že jsem ten dres znovu získal,“ řekl Bárta. „Časovka byla hodně těžká, kopcovitá. Ale jelo se mi dobře,“ přiznal staronový šampión.

barta casovka MR

Jan Bárta.

Titul chtěl vyhrát i proto, že jeho stájového kolegu a jednoho z favoritů Leopolda Königa zradila technika a po necelých 10 kilometrech slezl z kola. „Odešla mi elektrika a druhé časovkářské kolo jsem tady neměl, protože už se přesouvá na Tour. Nedá se nic dělat, asi to bylo tou třináctkou,“ narážel na své startovní číslo König. „Třeba jsem si tu smůlu dnes vybral a v neděli budu mít štěstí,“ vzhlížel už k závodu s hromadným startem.

leopold smula

Königa potkala smůla. Tady ještě jeho časovkářský speciál fungoval.

„Když jsem slyšel, že je Leo ze hry, měl jsem ještě větší motivaci. Ale já chtěl vyhrát i tak a hlavně celkově, což se podařilo. Velits je taky skvělý časovkář, startoval minutu přede mnou a chtěl jsem ho dojet. To se nepovedlo, ale porazil jsem ho a jsem moc spokojený,“ líčil Bárta.

barta ma dres

Krásné chvíle v mistrovském dresu na pódiu Honzy Bárty.

Druhým místem v českém šampionátu překvapil Petr Vakoč. Na Bártu ztratil minutu a půl, ale nebýt technických problémů, ztráta mohla být daleko menší. „Po 12 kilometrech jsem musel měnit celé kolo. I když jsme to zvládli rychle, vypadl jsem z rytmu a ztratil jsem určitě půl minuty. Pár kilometrů mi trvalo, než jsem se do toho zase dostal, ale druhá půlka už se mi jela dobře. I kdybych neměl ty problémy, na Bártiče by to stejně nedalo, díra mezi námi byla velká,“ prohlásil závodník týmu Omega Pharma-Quick Step.

vakoc na trati

Petr Vakoč překvapil.

„Jsem maximálně spokojený, protože před závodem jsem myslel na top 5. Tohle předčilo očekávání. Profilově mi to maximálně sedlo, mám rád náročné časovky,“ dodal.

Vakočův slavnější týmový kolega Zdeněk Štybar před startem snil o bronzové medaili. Myslel si, že nad jeho síly budou Bárta s Königem. Druhého jmenovaného vyřadila ze hry technika, ale mezi Bártu a Štybara se vklínil ještě Vakoč. „Všichni vědí, že časovky umí. Mám výbornou formu a zaslouží si to,“ pochválil mladšího kolegu Štybar. „Já od sebe nějaký super výkon nečekal. Letos jsem objel jen jednu časovku a nemohl jsem se dostat do pořádného tempa. Mám v čem se zlepšovat, ale s medailí jsem maximálně spokojenej,“ dodal Štyby.

styby na trati

Bronzový Zdeněk Štybar.

Mistrem republiky v kategorii mužů do 23 let se stal David Dvorský (Bauknecht Author), druhý byl o pouhých devět desetin Michal Schlegel z Favoritu Brno. Ve vyrovnaném závodě, kde se první tři vešli do necelých 5 vteřin, bral bronz další z cyklistů Bauknechtu Tomáš Zechmeister.

Velikou smůlu měl jeden z největších favoritů Daniel Turek z Favoritu Brno, jehož hned po startu vyřadily ze hry technické problémy časovkářského speciálu a odstoupil, protože jet na klasickém kole nemělo vzhledem k jeho ambicím cenu.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.