SuperCycling.cz

Hvězdný mistrák! Účast v Plzni potvrdil i Sagan!

1. 6. 2018, 12:54

Potvrzeno! Peter Sagan, trojnásobný mistr světa a superstar světové cyklistiky, nebude 24. června chybět v Plzni na startu silničního závodu mistrovství České a Slovenské republiky Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018. ​

gankmrplz

„Na Slovensku a v Čechách moc nezávodím, ale tohle bude výjimka, takže přijeďte. Těším se na vás. Uvidíme se!“ vyzývá fanoušky vítěz letošní klasiky Paříž–Roubaix a pětinásobný držitel zeleného dresu pro nejlepšího sprintera Tour de France.

Společný šampionát nabídne nejprve časovky všech kategorií, a sice ve čtvrtek 21. června v Karlových Varech. Na zajímavé trati se představí i šestinásobný český šampión v časovce Jan Bárta​. Předjezdcem bude nejúspěšnější paralympijský cyklista historie, šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa a také ambasador šampionátu Jiří Ježek​.

O víkendu 23. a 24. června pak proběhnou silniční závody se startem a cílem u obchodního centra Plzeň na Rokycanské ulici. Okruh vede nejprve lehkým sjezdem do Červeného hrádku. Pokračuje přes Dýšinu, pak trasa stoupá přes Kyšice.

„Nad vesnicí Letkov je jeden z nejtěžších úseků. Není to kopec, který z pohledu diváka vypadá těžce, ale když ho člověk pojede dvanáctkrát, bude se zajídat,“ popisuje Roman Kreuziger​, jehož manželka je ředitelkou šampionátu.

vakaromplz

Pro šampionát je připraven i zajímavý doprovodný program. Průběžné výsledky a informace ze závodů budou fanoušci moct sledovat na velkoplošné obrazovce. Dění bude komentovat moderátor Libor Bouček spolu s cyklistickými odborníky.

V Karlových Varech i Plzni zabubnuje skupina Drum Band Františka Zemana​. Diváci si prohlédnou vozy Mercedes-Benz a v Plzni si navíc budou moci odpočinout a občerstvit se v Mercedes-Benz PRAHA lounge zóně.

Víkendový doprovodný program v Plzni bude zaměřený na sport a bezpečnost. V sobotu proběhne charitativní závod aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Chybět nebude autogramiáda osobností.

ČEZ Energy zóna nabídne jízdu na oranžových kolech Nadace ČEZ s virtuální realitou. Truck Scott přiveze špičková testovací kola a milovníci cyklistiky zde objeví nejnovější technologie pro svůj oblíbený sport.

Možnost vyzkoušet si simulátor nárazu nebo takzvané opilecké brýle nabídne BESIP, který se bude věnovat bezpečnosti silničního provozu.

Všechny aktuální informace na webu šampionátu www.silnice2018.cz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.