SuperCycling.cz

Raboň se těší, jak si na Czech Tour zase střihne silnici

16. 7. 2014, 17:08

Již zítra odstartuje v Moravské Třebové časovkou družstev na 20 kilometrů nejvýznamnější etapový závod celé domácí sezóny na českých silnicích, šestý ročník Czech Cycling Tour zařazený do kategorie 2.2. mezinárodního kalendáře. Na jeho startu bude řada hvězd včetně bývalého excelentního silničáře Františka Raboně, který letos přesedlal na horská kola a hájí barvy Specialized Racing.

František Raboň ještě vloni oblékal dres Omegy.

František Raboň ještě vloni oblékal dres Omegy.

„Hodně se těším. Na silnici jsem na takové úrovni už dlouho nezávodil. Navíc to bude hodně příjemné setkání s řadou známých lidí. Kromě českých kluků jsem několik let působil v jednom týmu s Rasmussenem, dobře se znám i s Hepburnem,“ vyjmenoval Raboň některé zahraničí hvězdy Czech Tour.

Závod pojede v dresu cyklokrosové reprezentace a sám neví, co od sebe může očekávat. „Cítím se dobře, chystám se na poslední vrchol sezóny v podobě bikového maratonu Leadville v USA, který je pro Specialized strašně důležitý. Kvůli aklimatizaci ve vysoké nadmořské výšce tam odlétám hned po Czech Tour a myslím, že silnice bude ideální příprava, protože jsem zjistil, že ji k bikům hodně potřebuju,“ prozradil Raboň.

fery casovka k czech tour

Cyklokrosová reprezentace nepojede týmovou časovku na speciálech, proto se dá předpokládat, že hned na úvod něco ztratí, ač býval excelentním časovkářem. „Ale chci jezdit vpředu a o něco se pokusit. Zkušenosti mám, v kopcích bych rád zůstal s nejlepšími. Nechci to jen objet někde vzadu a zúčastnit se,“ vyhlásil borec, který ještě v minulé sezóně oblékal dres stáje Omega Pharma-Quick Step.

Centrem Czech Cycling Tour bude tradičně Haná. Do Olomouce přijede konkurence, která se na českých silnicích již hodně dlouho nesešla. Bohužel ale nedorazí předem avizovaná australská hvězda Luke Durbridge, kterého jeho stáj Orica GreenEdge poslala nakonec na Tour de France.

leopold ilustr 2

Loňský vítěz Leopold König se letos prohání na Tour de France.

Přesto v sestavě Austrálie bude jeho týmový kolega Michael Hepburn, vítěz časovky družstev na letošním Giru a před rokem člen stříbrného australského kvarteta ve stíhacím závodu na 4 kilometry na olympijských hrách v Londýně.

Rozhodně nebude sám, na koho se stojí za to přijít podívat. Alex Rassmusen z dánského týmu Riwal Cycling Team v roce 2010 vybojoval zlato na dráhovém světovém šampionátu ve scratchi, na olympijských hrách v Pekingu byl členem stříbrného stíhacího kvarteta a na silnici je skvělý především v jízdě proti chronometru.

Může se pochlubit vítězstvím při týmové časovce na Giro d´Italia 2012, v roce 2011 skončil v časovce v předposlední den závodu druhý, když porazil Contadora i Porteho.

czech tour ilustracka 2

Na startu závodu bude celkem 22 týmů a peloton bude čítat 154 cyklistů. Pět celků bude českých - tři klubové: Etixx, Bauknecht Author a Tufo Prostějov a dva reprezentační výběry. Jeden pod vedením Tomáše Konečného (tým silničářů U23) a cyklokrosový nároďák v čele s Raboněm. Čtyři celky přijedou z Nizozemí a hodně silné budou zcela určitě reprezentační výběry Austrálie, Polska a Ruska.

kajda k czech tour

Karel Hník, jeden z lídrů Etixxu.

Silný tým posílá do boje Etixx, který se však musel rozdělit, protože druhá část týmu jede ve stejném termínu prestižní etapový závod Giro della Valle d´Aosta. Na domácích silnicích se v dresu Etixxu představí elitní čeští vrchaři Hirt a Hník (před pár dny vyhrál etapu na GP Torres Vedras v Portugalsku a celkově skončil čtvrtý), dále skvělý Polák Wisniowski, Chorvat Rumač, Nizozemec Kerkhof a Nor D. Hoelgaard. „Taktika bude postavena na vrchařích, věřím hlavně Hníkovi s Hirtem,“ uvedl sportovní ředitel Etixxu René Andrle.

Program 6. ročníku Czech Cycling Tour

17. července - 1. etapa: časovka týmů v Moravské Třebové na 20 km (start 17:00)

18. července - 2. etapa: Olomouc - Mohelnice (152 km - start 13:30)

19. července - 3. etapa: Zábřeh - Šternberk (192 km - start 11:00)

20. července - 4. etapa: Olomouc - Dolany (142 km - start 11:00)

Zúčastněné týmy:

Bauknecht Author, Etixx, SKC Tufo Prostějov, reprezentace ČR, cyklokrosová reprezentace ČR, Energy Vital Water (Dán.), BDC Marcpol (Pol.), De Rijke, Koga Cycling, Jo Piels, Metec THC (všechny Niz.), Development Giant Shimano (Švéd.), Itera Katuša (Rus.), Leopard Development (Luc.), Dukla Trenčín (SR), Radenska (Slovin.), Synergy Baku (Ázerb.), Riwal (Dán.), Team Vorarlberg (Rak.), Austrálie, Polsko, Rusko.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.