SuperCycling.cz

Finále poháru pro Kukrleho, celkovým vítězem Kaňkovský

1. 10. 2017, 13:57

Tým Elkov Author potvrdil i v posledním závodě Českého poháru v Plzni jasnou nadvládu na domácí scéně. Jeho závodníci obsadili první tři místa: vyhrál Michael Kukrle před Jiřím Polnickým a Josefem Černým, celkovým vítězem se stal jejich kolega Alois Kaňkovský, jenž v sobotu do hry o nejvyšší příčky nezasáhl.

kukrlevplzni

I v celkovém pořadí byli na stupních vítězů v elitní kategorii jen závodníci královéhradecké stáje. Druhý skončil Polnický a třetí Kukrle. Elkov Author vyhrál suverénně i soutěž týmů.

Poslední závod Českého poháru se odehrál na okruhu, který bude v příštím roce hostit mistrovství České a Slovenské republiky. Pořádala ho Michaela Kreuzigerová, manželka Romana Kreuzigera. Na startu se objevilo pouze 66 závodníků, které čekalo deset poměrně obtížných okruhů po 16 km.

tizplzzavod

Tři nejlepší ze závodu v Plzni: zleva Jiří Polnický, Michael Kukrle, Josef Černý.

V úvodu útočil Nikolas Pietrula z Dukly Praha, ale ve chvíli, kdy peloton zrychlil, nebyl schopný sám přesile vzdorovat. V dalším průběhu se od hlavního pole oddělilo dvanáct závodníků včetně Polnického, Kukrleho, Černého a Bucháčka z Elkov Author. Tato skupina si vytvořila dostatečný náskok a následně si závodníci začali nastupovat.

V závěru, kdy na čele zůstalo šest lidí, odjeli Kurkrle s Karlem Hníkem z Topforex-Lapierre a snažili se rozhodnout závod. K nim však ještě zvládl dojet Polnický a poté i Černý.

tinejcelkovcp

Tři nejlepší v Českém poháru 2017: Jiří Polnický, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle.

Na Hníka byla přesila závodníků Elkov Author a po nastupování se v úplném závěru oddělil Kukrle, který si s náskokem takřka půl minuty dojel pro vítězství, druhý skončil Polnickým a za ním ve spurtu vybojoval třetí místo Černý.

V kategorii do 23 let zvítězil Jakub Otruba (SKC Tufo Prostějov).

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.