SuperCycling.cz

Dráhař Bábek usedl na trůn pro Krále cyklistiky

10. 11. 2017, 00:29

Anketu Král cyklistiky vyhrál po deseti letech opět dráhař. Korunu převzal ve čtvrtek večer v PVA Expo Praha v Letňanech dvojnásobný medailista z MS v Hongkongu Tomáš Bábek, který tak tímto individuálním oceněním korunoval životní sezónu.

banatrun

Na MS získal stříbro na kilometru s pevným startem a bronz v keirinu, právě v keirinu navíc vyhrál i celkově Světový pohár. „Vítězství si strašně moc vážím. Minulý rok jsem byl druhý a doufal jsem, že bych mohl vyhrát,“ řek Bábek, jehož největším soupeřem byl vicemistr světa v cross country Jaroslav Kulhavý.

jestbabssso

„Jarda je legenda a teď z toho mám o to větší radost, protože ho obdivuji. Jsem rád, že jsem ho letos v anketě porazil. Je to nicméně závazek na další rok a beru to i jako výzvu, protože bych chtěl mít stejně jako on stabilní výsledky,“ dodal 30letý dráhař.

Bábek na trůnu pro Krále české cyklistiky vystřídal právě čtyřnásobného vítěze ankety Kulhavého, který letos obsadil druhé místo. Třetí byl další dráhař, juniorský mistr světa i Evropy Daniel Babor. Ten byl zároveň vyhlášen Juniorem roku.

jardanakralllli

Kulhavý podle očekávání ovládl kategorii horských kol. Kategorii silniční cyklistiky po letech nadvlády mužů vyhrála Nikola Nosková. Pozici nejlepší bikrosařky obhájila Romana Labounková, která letos tuto disciplínu opustila a rozhodla se věnovat fourcrossu. Loňský triumf zopakoval i handicapovaný cyklista Ivo Koblasa.

Nejlepší cyklokrosařkou byla vyhlášena Kateřina Nash, v kategorii sálová cyklistika byli oceněni krasojezdci Ondřej Hanzlíček a Radek Jančík. Disciplínu trial ovládla Alžběta Pečínková.

zekjirka

Novinkou letošního vyhlášení bylo udělení ceny fair play, kterou převzal handicapovaný cyklistka Jiří Ježek. "Je to nejhezčí zakončení krásné sezóny," řekl Ježek, jenž letos ukončil závodní kariéru. „I nadále ale budu součástí cyklistiky, i když už nebudu bojovat o vteřiny,“ prozradil nejúspěšnější paralympijský cyklista historie.

Do Síně slávy byl jako desátý člen uveden bývalý cyklokrosař Miloš Fišera, dvojnásobný mistr světa a pětinásobný mistr republiky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.