SuperCycling.cz

Domácí sezóna startuje v Hlohovci

27. 3. 2015, 07:23

Otvírákem domácího silničního kalendáře se v posledních letech stal jihomoravský Hlohovec a jeho Trofeo Cinelli – Velká cena Hlohovce. Nejinak je tomu i letos, zahajovací závod se koná již tuto sobotu za účasti kompletní české špičky.

holohovec-1-nahr

Chybět nebudou borci týmů Whirlpool Author, AWT-GreenWay, Favoritu Brno, Tufo Prostějov, Sparty Praha, Dukly Praha, Bohemia Cycling Track Teamu a dalších. Na startu však budou zastoupeny i týmy ze Slovenska, Rakouska, Polska a dokonce i Izraele díky formaci Cycling Academy s Danem Turkem.

V kategorii Elite slavili v loňském roce dvojité vítězství závodníci z Polska. Vyhrál Adam Wadecki a druhý byl Piotr Wojciechowski, oba z týmu Mexller. Tento tým, letos pod názvem Domin Sport, bude na startu i letos. 

hlohovec 2 dolu

Loňský ročník ovládli Poláci.

Hlavní závod startuje ve 12.30 hod., ale celý den bude doslova našlapaný cyklistikou. Závodit budou i ženy, hobíci, dorostenci a děti. Pořadatelé registrují víc než 500 přihlášek cyklistů z osmi zemí.

Trať je tradiční – triangl mezi Hlohovcem – Valticemi – Lednicí. Profil závodu je ideální pro první jarní závod, ale nebezpečný je zde případný vítr, který dokáže ze závodu udělat „terezínové peklo“. Třináct okruhů absolvují junioři, jezdci věkové kategorie U23 a Elite.

Startuje se handicapovým způsobem, když mají na startu junioři náskok dvou minut před Elite a kategorie U23 jednu minutu náskoku. Tím je závod atraktivní od prvních kilometrů a cyklisté nemohou příliš taktizovat. Třináct okruhů znamená v Hlohovci celkem 104 kilometry. 

Více informací na facebookových stránkách organizátorů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.